کد خبر: ۷۷۹۸۳۴
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷
مقام‌های «ونیز» ‌رزرو و پرداخت بهای ورودی را برای مسافران یک‌روزه این شهر تاریخی اجباری می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

 مسؤولان شهر «ونیز» ‌ برای مدیریت ازدحام جمعیت در مرکز تاریخی این شهر، مسافرانی که برای بازدید یک‌روزه به این شهر سفر می‌کنند را به پرداخت مبلغی به عنوان ورودی و رزرو ملزم می‌کنند.

به گزارش گاردین، مسؤولان این شهر همچنین اعلام کردند: این مقررات جدید از شانزدهم ژانویه سال ۲۰۲۳ (۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱) اعمال خواهد شد.

به این ترتیب گردشگرانی که تصمیم دارند شب را در هتل‌ها یا سایر اقامتگاه‌ها سپری نکنند، باید از قبل به صورت آنلاین برای روزی که قصد بازدید از ونیز را دارند، رزرو انجام دهند و بهایی را که به ازای هر نفر از ۳ تا ۱۰ یورو متغیر است، بپردازند.

خاطیانی که نتوانند ثابت کنند بازدید از شهر را رزرو کرده‌اند، ‌ جریمه می‌شوند که مبلغ آن ممکن است تا ۳۰۰ یورو برسد.

حدود ۸۰ درصد از گردشگرانی که وارد ونیز می‌شوند، فقط برای یک‌روز از این شهر بازدید می‌کنند. در سال ۲۰۱۹، سالی که هنوز ویروس کرونا همه‌گیر نشده بود، ‌۱۹ میلیون نفر فقط برای یک روز از ونیز بازدید کردند و در مقایسه با گردشگرانی که دست‌کم یک شب در این شهر اقامت داشتند، سود بسیار کمتری برای این شهر داشت.

پیشنهاد رزرو و پرداخت بهای ورودی از چند سال پیش مطرح شده بود، اما به دلیل همه‌گیری کرونا، بررسی آن به زمان دیگری موکول شد. محدودیت‌های سفری ناشی از همه‌گیری کرونا حضور گردشگران در ونیز را به حداقل رسانده بودند و پس از چندین دهه این فرصت برای شهروندان ونیز فراهم شده بود که بتوانند مالکان انحصاری شهر باشند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین