کد خبر: ۷۸۰۷۱۰
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹
دادستان عمومی و انقلاب تایباد خراسان رضوی گفت: در پی وصول گزارشی مبنی بر ضرب و شتم یکی از معلولان ذهنی بستری در مرکز نگهداری از معلولان بهزیستی شهرستان، دادستانی به موضوع وارد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

جعفر صدیقی اظهار کرد: پس از تشکیل پرونده ضرب و شتم معلول ذهنی که منجر به صدمات شدید جسمی شده، تاکنون چهار متهم شناسایی و دستگیر و با صدور قرار تامین مناسب در بازداشت به سر می‌برند.

وی با اشاره به اعترافات متهمان پرونده در تشریح این عمل غیرانسانی افزود: عوامل مرکز نگهداری برای کنترل فرد معلول اقدام به بستن وی کردند که با مقاومت فرد رو به رو شدند و سپس عوامل مرکز به ضرب و شتم روی آوردند. علت برخورد نامناسب عوامل با توانجو در دست بررسی است. آنچه که ادعا شده حکایت از پرخاشگری وی با توانجوی دیگر مرکز دارد.

صدیقی بیان کرد: در نتیجه این اقدام غیراخلاقی معلول ذهنی چند ساعت بی‌تحرک و بیهوش شده و پس از اینکه عوامل مرکز متوجه شدند، وی را به بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) منتقل کردند.

وی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل شدت صدمات وارد شده و وخامت وضعیت مصدوم، معلول برای انجام مراحل درمانی به مشهد اعزام و هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.

دادستان عمومی و انقلاب تایباد تاکید کرد: رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته و برخورد با خاطیان به طور جدی و بدون گذشت در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: رفتار غیراخلاقی با یک معلول ذهنی به دور از انسانیت است و هیچ توجیهی برای افرادی که تعهد کرده‌اند در مرکزی مشغول باشند که وظیفه اصلی آن‌ها نگهداری و مراقبت از چنین معلولانی است، قابل قبول نیست. با توجه به ضعف نظارتی برخی از دستگاه‌های متولی این پرونده از زوایای مختلف در حال بررسی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین