کد خبر: ۷۸۰۹۴۳
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷
حزب اعتمادملی از حقوق شهروندی، انسانی، سیاسی و آزادی‌های مدنی آقای تاجزاده و امثال ایشان در چهارچوب قانون اساسی دفاع می‌کند/ اصل ماجرای تهدید روشنفکران و محدودسازی کنشگران و اندیشه‌ورزان سیاسی در کشور مخالف روح قانون اساسی است/ اگر مخالفتی با آرا و نظرات تاجزاده وجود دارد می‌توان با گفتگو و یا حتی برخورد قانونی به جز بازداشت و تهدید موضوع را بررسی کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

با استناد به قانون از قوه قضاییه می‌خواهیم با گذشت نزدیک به ۲۴ ساعت که احتمالاً تفهمیم اتهام صورت گرفته اجازه دهد تاجزاده با وکلایش تماس حاصل کرده و ایشان و دو هنرمند سینماگرمان تا تعیین روز دادرسی آزاد شوند.

سخنگوی حزب اعتمادملی با اشاره به موضع این حزب در خصوص بازداشت تاجزاده و دو سینماگر ایرانی در روز جمعه و موارد مطرح‌شده در خصوص دلایل بازداشت آنها گفت: بازداشت هنرمندان و همچنین دکتر مصطفی تاجزاده را که به عنوان یک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب فعال هستند، تقبیح و اعلام می‌کنیم این اقدام پسندیده نبوده و نیست.

محمدصادق جوادی‌حصار، سخنگوی حزب اعتمادملی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به بازداشت مصطفی تاجزاده گفت: اصل ماجرای تهدید روشنفکران و محدودسازی کنشگران و اندیشه‌ورزان سیاسی در کشور مخالف روح قانون اساسی است. همان‌طور که در اصل نهم قانون اساسی تصریح شده حتی به بهانه امنیت ملی و امنیت کشور نمی‌توان آزادی‌های مشروع را از مردم سلب کرد و حتی نمی‌توان در این زمینه قانون‌گذاری کرد و همه این موارد خلاف روح قانون اساسی است.

سخنگوی حزب اعتماد ملی در ادامه با اشاره به موضع این حزب در خصوص بازداشت تاجزاده و همچنین بازداشت دو سینماگر ایرانی در روز جمعه و موارد مطرح‌شده در خصوص دلایل بازداشت آنها گفت: حزب اعتمادملی از آزادی بیان و کنشگری سیاسی در چهارچوب قانون اساسی و اجرای بدون تنازل قانون اساسی در حوزه حقوق شهروندی دفاع کرده و می‌کند. بر این اساس، بازداشت هنرمندان و همچنین دکتر مصطفی تاجزاده را که به عنوان یک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب فعال هستند، تقبیح و اعلام می‌کنیم این اقدام پسندیده نبوده و نیست.

جوادی‌حصار ادامه داد: به هر دلیلی اگر مخالفتی با آرا و نظرات آقای تاجزاده وجود دارد می‌توان با گفت‌وگو و یا حتی برخورد قانونی به جز بازداشت و تهدید موضوع را بررسی کرد.

سخنگوی حزب اعتمادملی با تاکید بر اینکه «ضمن احترام به آرا و نظرات آقای تاجزاده و اعلام اینکه ممکن است در پاره‌ای از نظرات در جبهه اصلاحات با برخی دیدگاه‌های ایشان و هر اندیشه دیگری اختلاف نظر داشته باشیم» گفت: اما از حقوق شهروندی، انسانی، سیاسی و آزادی‌های مدنی آقای تاجزاده و امثال ایشان در چهارچوب قانون اساسی دفاع می‌کنیم و از قوه قضاییه نیز می‌خواهیم که حداقل به تذکرات هفته گذشته رئیس قوه قضاییه مبنی بر این که گفتند «لزومی برای بازداشت وقتی می‌توان سخن گفت نیست و ضرورتی برای بازداشت برای تهیه اطلاعات نیست» توجه کنند.

جوادی‌حصار افزود: با استناد به قانون از قوه قضاییه می‌خواهیم با گذشت نزدیک به ۲۴ ساعت که احتمالاً تفهمیم اتهام صورت گرفته اجازه دهد تاجزاده با وکلای خودش تماس حاصل کرده و ارتباط داشته باشد و ایشان و دو هنرمند سینماگرمان تا تعیین روز دادرسی آزاد شوند.

سخنگوی حزب اعتمادملی در پایان گفت: هر رفتاری غیر از این نکوهیده است و از جانب حزب اعتمادملی خلاف عرف و روح قانون اساسی تلقی می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین