کد خبر: ۷۸۱۶۷۰
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۲۵ برای هجدهمین روز پیاپی در تیرماه در وضعیت ناسالم است.‌
آفتاب‌‌نیوز :

براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان‌های استانداری با شاخص ۱۲۵، پروین با شاخص ۱۰۹، رودکی با شاخص ۱۲۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۱ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس و در خیابان احمد آباد با شاخص ۱۵۲ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.

۱۱ ایستگاه پایش در خیابان‌های جِی، باهنر، انقلاب، باغ غدیر، فیض، فرشادی، دانشگاه، رهنان، کاوه،

میرزا طاهر و ورزشگاه میثاق نیز طی ماه گذشته و در شرایط آلودگی شدید هوای اصفهان قطع بوده است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۱۵ ناسالم برای گروه‌های حساس، شاهین شهر با شاخص ۹۷ و مبارکه با شاخص ۷۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان گردوخاک و غبار صبحگاهی امروز در مناطق شرق و مرکز استان استمرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین