کد خبر: ۷۸۲۰۰۴
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۵
در نشست مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری با مسئولان سازمان لیگ فوتبال تصمیماتی مهم گرفته شد و البته حاشیه‌هایی نیز وجود داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

روز سه‌شنبه نشستی بین مدیران سازمان لیگ فوتبال با مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری با موضوع اجرای تبلیغات محیطی در فصل بیست‌ودوم لیگ برتر برگزار شد. در این نشست که با حاشیه‌های زیادی همراه بود، درباره خیلی از مسائل این منبع درآمدی باشگاه‌ها و سازمان لیگ، بحث و تصمیم‌گیری شد.

یکی از مصوبات مهم این نشست این بود که استقلال و پرسپولیس برای فصل آینده نیز، مجوز انحصاری اجرای تبلیغات محیطی را برای بازی‌های خانگی‌شان دریافت کردند. این در حالی است که اجرای این طرح در فصل گذشته با اختلاف و درگیری‌های زیادی بین سازمان لیگ با باشگاه استقلال همراه بود.

اختلافات مالی فصل گذشته استقلال با سازمان به این جلسه نیز کشیده و درباره آن بحث شد. باشگاه استقلال فصل گذشته اعلام کرد برای هر بازی خانگی‌اش ۱۰ میلیارد تومان برای تبلیغات محیطی دریافت و ۳۰ درصد یعنی ۳ میلیارد تومان از هر بازی را باید به سازمان لیگ پرداخت می‌کند تا این سازمان این مبلغ را بین باشگاه‌های دیگر و هیئت‌های استانی تقسیم کند.

با توجه به خروج زودهنگام درویش از جلسه، مدیرعامل استقلال به نمایندگی از باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که این دو باشگاه حاضرند برای هر بازی خانگی‌شان که جمعاً ۳۰ بازی می‌شود، هر کدام برای هر بازی همان ۳ میلیارد تومان فصل گذشته را به سازمان لیگ پرداخت کنند که این موضوع با توجه به بالا رفتن ارقام و تورم موجود با مخالفت دیگر حضار روبه‌رو شد. در نهایت آجورلو با دیگر مدیران حاضر روی رقم ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان برای هر بازی توافق کرد. این یعنی سازمان لیگ در فصل بیست و دوم از ۳۰ بازی خانگی دو تیم استقلال و پرسپولیس ۱۱۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان باید دریافت کند.

همچنین در این جلسه قرار شد اجرای تبلیغات محیطی ۱۴ باشگاه لیگ برتری دیگر، همانند فصل گذشته، توسط سازمان لیگ انجام بگیرد. در این مورد برخی از باشگاه‌ها نظراتی از جمله اجرای مشارکتی این طرح داشتند که قرار شد در جلسات بعدی درباره آن تصمیم‌گیری شود.

جدا از موضوعات و تصمیم‌گیری‌هایی که مربوط به اصل تبلیغات محیطی بود، این مراسم با حاشیه‌هایی از جمله درگیری شدید مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال با صادق درودگر عضو هیئت رئیسه و مدیر بازاریابی سازمان لیگ فوتبال همراه بود. آجورلو با وجود اینکه معاونش، سعید فتاحی را به عنوان نماینده باشگاه در حوزه تبلیغات محیطی معرفی کرده بود اما به او اجازه ورود به این مراسم داده نشد تا مدیرعامل استقلال شخصاً خودش را به جلسه برساند.

آجورلو بعد از ورود به سالن متوجه حضور معاون باشگاه سپاهان به همراه محمدرضا ساکت در مراسم و نظراتش در امور مدیریتی و تصمیم‌گیری‌ها می‌شود. حضور معاون سپاهان در این نشست در حالی اتفاق افتاد که به معاون باشگاه استقلال اجازه ورود داده نشده بود. دلیل سومی که منجر به ایجاد درگیری و تنش بین آجورلو و درودگر شد، اختلافات مالی دو طرف در تبلیغات محیطی فصل گذشته بود. سازمان لیگ مدعی است که از باشگاه استقلال ۳۶ میلیارد تومان برای تبلیغات محیطی طلب دارد و در آن سو استقلال نیز بر سر عدم مجوز سازمان لیگ برای اجرای تبلیغات محیطی در دو مسابقه شاکی است که البته بنا شد در نشستی دیگر بین طرفین این اختلاف حل و فصل شود. به طور کلی می‌توان درگیری شدید بین آجورلو و درودگر را سه عامل دانست. ابتدا راه ندادن فتاحی به سالن، دوم حضور معاون باشگاه سپاهان در جلسه و سوم اختلافات مالی فصل گذشته.

همچنین در این نشست اعلام شد مبلغ کل تبلیغات محیطی که فصل گذشته عاید سازمان لیگ شده ۱۹۱ میلیارد تومان بوده است. در این مبلغ ۳۶ میلیارد تومان طلب از استقلال نیز لحاظ شده است.

مدیران عامل ملوان، مس رفسنجان، تراکتور و صنعت نفت آبادان در نشست غایب بودند و رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز بعد از درگیری بین آجورلو و درودگر جلسه را ترک کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین