کد خبر: ۷۸۲۱۱۴
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۷
همان نان خالی هم در سفره‌های کارگران نیست
کارگران شهرداری سی سخت حدود ۱۳ ماه حقوق معوقه و عیدی طلب دارند.
آفتاب‌‌نیوز :

جمعی از کارگران شهرداری سی سخت گفتند؛ با توجه به اینکه کارگران شهرداری سی سخت بیش از ۱۳ ماه حقوق معوقه و عیدی طلب دارند و در تنگنای مالی هستند و هیچ اقدامی از طرف مدیران شهری برای حل مشکلات مالی کارگران صورت نمی‌گیرد، بنا داریم نامه درخواست به نهاد‌های خیریه و کمیته امداد ارسال کنیم تا در صورت امکان حداقل جیره مناسب غذایی به ما کارگران اختصاص داده شود.

یکی از کارگران شهرداری سی سخت گفت: شهرداری تقریبا هرچند ماه یکبار، یک ماه حقوق که آنهم مربوط به حقوق و دستمزد حداقلی سال ۹۹ می‌شود را به صورت علی‌الحساب بدون پرداخت اضافه کاری به حساب کارگران واریز می‌کند.

به گفته وی، تأخیر ۱۳ ماهه در پرداخت حقوق قانونی کارگران شهرداری سی سخت باعث شده که ما کارگران در شرایط سخت معیشتی قرار بگیریم، به‌طوری‌که بیش از ۸۰ کارگر در تأمین مایحتاج روزانه خود ناتوانند.

وی افزود: بی‌پولی به اعتبار، منزلت و کرامت کارگران شهرداری سی سخت ضربه‌های جبران‌ناپذیری وارد کرده است.

یکی دیگر از کارگر شهرداری سی سخت نیز در ارتباط با مشکلات معیشتی خود گفت: گوشت قرمز ماههاست نخورده‌ایم؛ گوشت مرغ هم نمی‌خریم. چند وقت است همان نان خالی هم در سفره‌های ما کارگران نیست. چند روز پیش یک مسئول شهری به مناسبت روز عید قربان چندگوسفند ذبح کرد. ما کارگران به خیالمان این گوشت‌ها بین کارگرانی که ماه‌ها حقوق نگرفته‌اند تقسیم می‌شود، اما همه آن به جای دیگری ارسال شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین