کد خبر: ۷۸۳۳۲۵
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
رفتار‌های سلبی وخشن برخی ماموران گشت ارشاد با زنان و دختران بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته، مجادله و مناظره میان موافقان و مخالفان گشت ارشاد و سبک اجرای قانون حجاب و عفاف را بیش از هر زمان دیگری داغ کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

رفتارهای سلبی وخشن برخی ماموران گشت ارشاد با زنان و دختران بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته، مجادله و مناظره میان موافقان و مخالفان گشت ارشاد و سبک اجرای قانون حجاب و عفاف را بیش از هر زمان دیگری داغ کرده است.

به گزارش هم میهن، اگرچه دیروز در اقدامی کم سابقه نیروی انتظامی در اطلاعیه ای از برخورد با سرتیم یکی از واحدهای گشت ارشاد خبر داد اما بحث سبک برخورد و رفتار ضابطان گشت ارشاد با زنان همچنان از مباحث داغ رسانه ای کشور است.

در این میان یکی از صریح ترین واکنش‌ها نامه سرگشاده محسن پیرهادی نماینده تهران به سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی بود که با برشمردن برخی خواستار اصلاح مواجهه ماموران و ضابطان گشت ارشاد با مردم شده بود.

حال با توجه به مباحث پیش آمده میان زنان و ماموران گشت ارشاد این سوال پیش می آید که نظارت بر عملکرد ضابطان گشت ارشاد بر عهده کیست و در این حوزه دولت چه وظایفی بر عهده دارد، نقش رییس جمهور به عنوان پاسدار قانون اساسی و ناظر بر حسن اجرای آن در دفاع از حقوق زنان چیست؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین