کد خبر: ۷۸۴۹۴۶
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
سامانه بارشی اخیر در ۲ استان تهران و اصفهان زمینه رشد ذخیره سد‌های کشور را فراهم کرد، به طوری که ذخیره آب ۵ سد استان تهران ۹.۵ میلیون متر مکعب و سد زاینده رود ۸ میلیون متر مکعب رشد کرد، اما مردم توجه کنند که کماکان باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس پیگیری‌ها از شرکت مدیریت منابع آب کشور، با توجه به فعالیت سامانه بارشی اخیر در حوضه آبریز تهران، طی دو روز گذشته بارندگی مناسبی در حوضه آبریز اتفاق افتاده که در ایستگاه‌های وزارت نیرو آمار بارش ۲۵ تا ۳۵ میلی‌متر را ثبت کرده‌اند.

بارش اتفاق افتاده در سد‌های کشور سبب رشد ورودی به مخازن سد‌ها پنجگانه شد و تا ساعت ۷:۳۰ دقیق صبح روز شنبه مورخ ۸ مردادماه سال ۱۴۰۱، میزان ۹.۵ میلیون متر مکعب آب متاثر از سامانه بارشی وارد مخازن سد‌های مذکور شده است.

لازم به تاکید است، روند ورودی جریان آب به سد‌های کشور همچنان تداوم داشته و پیش‌بینی می‌شود، ورودی آب به سد‌های امیرکبیر، لار، لتیان، ماملو و طالقان به بیش از ۱۰ میلیون متر مکعب ارتقا پیدا کند.

*رشد ۸ میلیون متر مکعبی آب پشت سد زاینده رود

بر اساس این گزارش، بارش‌های در حوضه آبریز زاینده رود نیز به جریان موثر ورودی به سد زاینده رود کمک کرده و تا ساعت ۷:۳۰ صبح روز جاری رشد ۸ میلیون متر مکعبی ذخیره آب در این سد اتفاق افتاده است.

لازم به ذکر است با وجود بارش‌های اخیر، کماکان مشکل کمبود آب در کشور وجود دارد و مردم توجه کنند که کماکان باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین