کد خبر: ۷۸۵۹۹۲
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
نظام تصمیم گرفته قانون اقدام راهبردی را اجرا کند
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری به آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای­ اشاره کرد و گفت: مسئولان محترم، مسائل اقتصادی کشور را به جریان مذاکرات گره نزدند و مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنند، نظام تصمیم گرفته است که ‍‍ پای موضوع خنثی‌سازی تحریم‌ها بایستد و قانون اقدام راهبردی را اجرا کند. اخیراً نیز خبر‌های شوق انگیز را درباره فعال سازی چرخه غنی سازی شنیدیم. تشکر می‌کنیم که با قوت این مسیر را ادامه می‌دهند و از حقوق ملت دفاع می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: سیاستگذاری درست، تنظیم قوانین و داشتن ساختار‌های مناسب برای رویارویی حوادث طبیعی نیاز امروز کشور است. ­­ساز و کار فعلی مدیریت سوانح کشور به بازنگری و اصلاح نیاز دارد.

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به پدیده مانسون و بارش‌های اخیر کشور تصریح کرد: این بارش‌های سیل آسا در برخی از موارد دشواری‌های فراوانی را در زندگی مردم بوجود آورد. ­­ضمن شکر به درگاه الهی به جهت نزول رحمت اش، به خانواده‌های مصیبت زده و آسیب دیده تسلیت می‌گوییم و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت داریم.

وی رسیدگی فوری به مناطق سیل زده را یک ضرورت دانست و افزود: حضور مستقیم مسئولین عالی در کنار مردم دلگرم کننده است و حکایت از این دارد که کار با سرعت پیش خواهد رفت. ایران ششمین کشور حادثه خیز جهان است که از ۴۱ حادثه شناخته شده، ۳۱ مورد آن در کشور اتفاق می‌افتد.

وی خاطر نشان کرد: سیاستگذاری درست، تنظیم قوانین و داشتن ساختار‌های مناسب و مطلوب برای رویارویی با این حوادث یکی از مسائل امروز کشور ماست، ساز و کار فعلی کشور در مدیریت سوانح نیاز به بازنگری و اصلاح دارد و باید بسیار قوی‌تر از این باشد تا بتواند در چنین شرایطی بهتر عمل کند‎، امیدواریم از نقشه جامع تا مدیریت واحد مردمی سازی و ضمانت اجرا اقدامات لازم انجام گیرد که همواره مورد عنایت و تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب در طی سال‌های اخیر بوده است و باید مورد توجه قرار گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: از گذشته در منطقه ما نیز چنین سیلاب‌هایی در تابستان رخ می‌داد، اما از سالی که جهاد سازندگی وقت طرح آبخیزداری را در آن منطقه اجرا کرد، دیگر ما سیل نداشتیم این بدان معنا است که اگر آبخیزداری در کشور به شکلی درست انجام گیرد هم جلوی سیلاب گرفته می‌شود و هم در تکمیل آن با آبخوانداری، آب‌های حاصل از این بازش‌ها در سفره‌های زیرزمینی نگهداری می‌شود و در روزگار خشکسالی به فریادمان خواهد رسید و جلوی بسیاری از این خسارت‌ها گرفته خواهد شد. امیدواریم با تدابیری که در این زمینه انجام خواهد شد وضعیت بهتری را در آینده داشته باشیم.

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در ادامه خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به دیدار اخیر ائمه جمعه کشور با رهبر انقلاب تصریح کرد: تاکید رهبر انقلاب بر اهمیت فریضه بزرگ نماز جمعه و استثنایی خواندن آن، بار دیگر توجه همه کارگزاران و ستاد‌های نماز جمعه را به اهمیت این فریضه الهی معطوف کرد. رهبر انقلاب، توصیه‌های صریح و غیرقابل تاویلی خطاب به ائمه جمعه داشتند که همه نهاد‌ها و دوستداران نمازجمعه باید دست به دست هم دهند تا به نماز جمعه مطلوب نزدیک شویم، باید وظایف خود را بازخوانی کنیم.

وی افزود: ائمه جمعه ما باید در جایگاه پدری برای گروه‌ها، اقوام و جناح‌ها عمل کنند از ایراد خطبه‌های تراز گرفته تا پاکیزه و مطهر نگاه داشتن محیط نماز جمعه و اجتناب از فعالیت‌هایی که نماز جمعه را زیر سوال می‌برد، همه این‌ها فهرستی است که باید همه ما به آن اهتمام داشته باشیم.

وی با اشاره به دیدار ائمه جمعه کشور با مسئولان و کارگزاران کشور، یادآور شد: ائمه جمعه به نیابت از ملت شریف عزیزمان، ­­­مشکلات گوناگون کشور در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاست داخلی و خارجی را صریح، خیرخواهانه و چاره جویانه در حضور مسئولان عالی رتبه کشور و سران قوا مطرح کردند و پاسخ‌های متنوعی را هم دریافت کردیم که در این میان بسیاری از این پاسخ‌ها امیدبخش و قانع کننده بود.

وی ادامه داد: در سالگرد تنفیذ حکم ریاست جمهوری، ضمن تشکر از تلاش‌های جدی و شبانه روزی و برنامه‌ریزی‌های خوب دولت و روحیه مردمی و سبک زندگی مسپولان، ­توقع داریم موفقیت‌های فراوان دولت به خوبی اطلاع رسانی شود، در بسیاری از موارد موفقیت‌های واقعا امیدبخش بوده، ولی به شکل شایسته‌ای منعکس نشده است البته در مواردی هم ناکامی‌هایی وجود دارد که آن‌ها را نیز باید با مردم در میان بگذارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مسئله بسیار مهم پیوست عدالت است، رهبر انقلاب در جلسه تنفیذ رییس جمهور نیزمطرح کردند که برنامه‌ها و مصوبات دولت باید برای کاهش فاصله طبقاتی دارای پیوست عدالت باشد.

وی با تاکید بر لزوم مبارزه جدی با فساد، افزود: کشور در شرایط کنونی نیازمند سرمایه گذاری‌های فراوان و به میدان آوردن توان مردمی در عرصه تولید است لذا تولیدکنندگان و سرمایه گذاران سالم این عرصه که از رزمندگان خط مقدم این رویارویی جدی در عرصه اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی هستند، باید هم در افکار عمومی و هم در نظر مسئولان عزیز شمرده شوند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری به آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای­ اشاره کرد و گفت: مسئولان محترم، مسائل اقتصادی کشور را به جریان مذاکرات گره نزدند و مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال می‌کنند، نظام تصمیم گرفته است که ‍‍ پای موضوع خنثی‌سازی تحریم‌ها بایستد و قانون اقدام راهبردی را اجرا کند. اخیراً نیز خبر‌های شوق انگیز را درباره فعال سازی چرخه غنی سازی شنیدیم. تشکر می‌کنیم که با قوت این مسیر را ادامه می‌دهند و از حقوق ملت دفاع می‌کنند.

وی افزود: مذاکره کنندگانی که عازم دور جدید گفتگو‌ها برای رفع تحریم‌ها هستند نیز انشاالله با مواجهه و همان مدیریت عاشورایی، ­مقاوم و سربلند از منافع کشور قاطعانه و هوشیارانه پاسداری خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: به دشمنان آمریکای جهانخوار و طرف‌های مذاکره می‌گوییم که ایران را امتحان نکنید، اگر نیازه به مذاکره دارید که دارید با شرایط این ملت مظلوم کنار بیاید و دست از زیاده‌خواهی‌ها هایتان بردارید.

شهدای مدافع حرم؛ نماد‌های غیرت و جوانمردی و نشانه‌های آشکار تداوم قیام الهی

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خاتمه با اشاره به بازگشت پیکر‌های شهدای مدافع حرم به کشور، گفت: این شهدا نماد‌های غیرت و جوانمردی و نشانه‌های آشکار تداوم قیام الهی و استقامت ملت ایران هستند. ملت قدرشناس ایران می‌داند که اگر چنین جوانان سلحشور و غیرتمندی را نداشتیم، امروز چه شرایطی را تجربه می‌کردیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین