کد خبر: ۷۸۵۹۹۸
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴
 یک متخصص بیماری های عفونی گفت: علائم سویه های جدید مشابه امیکرون است که شامل گلودرد، گرفتگی صدا، آبریزش بینی، سرفه و سردرد می شود.
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا جانبخش با اشاره به شیوع دو زیرسویه B.A.۴ و B.A.۵ گفت: این دو زیر سویه های جدید امیکرون هستند که در بسیاری کشورهای جهان از جمله کشور ما شیوع پیدا کرده اند.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون شواهد نشان می ‌دهد که زیرسویه های جدید در بیشتر موارد بصورت خفیف بروز پیدا کرده و طول مدت بیماری آنها هم بین پنج تا هفت روز است.

جانبخش گفت: علائم سویه های جدید هم مشابه امیکرون است که شامل گلودرد، گرفتگی صدا، آبریزش بینی، سرفه و سردرد می شود. همچنین علائمی مانند اسهال، درد شکم، درد مفاصل و بی اشتهایی هم در مبتلایان دیده می شود.

این متخصص بیماریهای عفونی گفت: در میان این علائم، گرفتگی صدا و گلودرد بیش از همه شایع است و در بیشتر مبتلایان دیده می شود.

جانبخش با تاکید بر اینکه این دو زیرسویه برای گروه های در معرض خطر می توانند خطرآفرین شوند، گفت: بیماران دیابتی، مبتلایان سرطان، بیماران کلیوی و پیوندی و تمام مبتلایان بیماری های زمینه و نقص سیستم ایمنی از جمله گروه های در معرض خطر این بیماری هستند. همچنین سالمندان و افراد با وزن بالا هم جزو گروه های در معرض خطر محسوب می شوند.

جانبخش گفت: خوشبختانه این دو زیرسویه جدید موارد شدیدی در کودکان نداشته اند و فعلا کودکان جزو گروه های در معرض خطر برای این دو زیرسویه محسوب نمی شوند.

وی به قدرت سرایت بالای این دو زیرسویه اشاره کرد و افزود: در همین راستا توصیه می شود تمام افراد از ماسک استفاده کرده و حتما فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

جانبخش گفت: همچنین توصیه می شود افراد برای پیشگیری موثر حتما نسبت به تزریق دوز یادآور واکسن کرونا اهتمام داشته باشند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین