کد خبر: ۷۸۶۳۶۱
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴
در طرح ستاد، بدحجاب دیگر مجرم نیست بلکه متخلف است

دبیر ستاد امر به معروف: بدحجاب مجرم نیست، متخلف و قابل جریمه است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اظهار تاسف از ناکارآمدی قوانین و تندرو‌هایی که بدحجاب را مجرم می‌دانند و نسخه زندان و مجازات شدید برای آن می‌پیچند، معتقد است بدحجابی تخلف و قابل جریمه است و گاهی هم تذکر به تنهایی موثر واقع می‌شود.
دبیر ستاد امر به معروف: بدحجاب مجرم نیست، متخلف و قابل جریمه است
آفتاب‌‌نیوز :

سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی که در نشست تخصصی «کارآمدسازی طرح جامع عفاف و حجاب» ویژه مدیران، اساتید، معاونان و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه ترویج عفاف و حجاب، جای سیاسی‌بازی و سیاسی‌کاری نیست، افزود: در کجای دنیا قانون‌گذار و یا مسئولان اجرای قانون نقش اپوزیسیون به خود می‌گیرند و حجاب را دست‌آویزی برای جذب آرای انتخاباتی می‌کنند؟!

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این مقام مسئول با اشاره به اینکه گاهی یک تذکر و در صورت تکرار، جریمه به مراتب از دستگیری و دادگاه که قبح مسئله را می‌شکند، بسیار تأثیرگذارتر است، افزود: امر به معروف در جایی که احتمال اثر وجود دارد شرعا واجب است و تغییر قالب و استفاده از شیوه‌های نوین بسیار لازم است؛ تذکر لسانی فقط با زبان نیست پیامک و تذکر کتبی و ... مصداق‌های تذکر لسانی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از کم‌تحرکی حوزه‌های علمیه خواهران با این عده و عده گلایه کرد و خواستار کار سازماندهی شده و تشکیلاتی شد.

وی در آسیب‌شناسی جبهه خودی، از بی‌برنامگی و نداشتن طرح، عدم تشکیل جبهه متحد، صرفا به نصیحت و رهنمود‌های پی درپی دل‌خوش کردن، به گفتگو‌های بی‌ثمر و مشغولیت‌های نفس‌گیر در فضای مجازی پرداختن، اول و دوم کردن موضوعات و ایجاد توقف، فرافکنی و تکرار مکررات، درددل و ناله کردن و ترویج ناامیدی و اعتراض بدون ارائه راه حل را از مهمترین گرفتاری نیرو‌های دغدغه‌مند برشمرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین