کد خبر: ۷۸۶۴۱۸
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۹
کوهنورد با خود چادر و کیسه خواب نیاورده بود؛ برای محافظت از باد و باران زیر سنگ پناه گرفته بود

فیلم| سقوط سنگ چهار تنی روی یک کوهنورد در دماوند

سرپرست تیم امداد و نجات کوهستان رینه، جزئیات سقوط سنگ چهار تنی در دماوند را اعلام کرد.
فیلم| سقوط سنگ چهار تنی روی یک کوهنورد در دماوند
آفتاب‌‌نیوز :

داوود لشگری، سرپرست تیم امداد و نجات کوهستان رینه درخصوص حادثه سقوط سنگ چهار تنی در دماوند و کشته شدن یک کوهنورد گفت: به دلیل بارش های زیاد، کل سنگ‌های دماوند سست شده و استحکامی ندارند. با توجه به این موضوع، سقوط سنگ چهار تنی بر چادر یک کوهنورد اتفاق افتاده است. حتی اکنون هم امکان سقوط سنگ در بالادست وجود دارد و این نکته ای است که باید کوهنوردان به آن توجه کنند.

او ادامه داد: این کوهنورد با خود چادر و کیسه خواب نیاورده بود و این عاملی شد که برای محافظت از باد و باران زیر این سنگ پناه بگیرد. حتی مسئول پناهگاه که یک فرد افغانستانی است به او هشدار می‌دهد که در آن محل چادر نزند اما این کوهنورد به صحبت ها توجهی نمی‌کند. این کوهنورد به جای کیسه خواب از پلاستیک استفاده کرده بود و به دلیل عدم امکانات کافی در محل خطرناک شب مانی داشت. شاید اگر چادر وجود داشت یک جای امنی می رفت و این اتفاق نمی‌افتاد.

او گفت: شانسی که وجود داشت، گروهی از کوهنوردان که زیر این سنگ حضور داشند صبح زود برای صعود اقدام می‌کنند و تنها یک کوهنورد باقی می‌ماند که پس از سقوط سنگ جان خود را از دست می‌دهد.

لشگری ادامه داد: خارج کردن این فرد بسیار سخت بود و تنها شانس این بود که گروه ها برای صعود اقدام کرده بودند وگرنه فاجعه ای بزرگ رخ می‌داد.

او گفت: واقعا حضور چند تیم امداد و نجات در دماوند پاسخگوی این جمعیت نبوده و باید کوهنوردان از خود مراقبت کنند. چهار جهت برای صعود در دماوند وجود دارد و باید گفت که دغدغه تیم امداد و نجات تنها جبهه جنوبی نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین