کد خبر: ۷۸۶۵۳۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
مردم از شنا در دریا پرهیز کنند

هجوم مار‌های سمی به ساحل چالوس و نوشهر

تصاویر و فیلم‌های فضای مجازی به تازگی از وجود چندین حلقه مار سمی در نقاطی از سواحل شهر چالوس و نوشهر را نشان می‌دهد که مسوولان ذیربط سیل اخیر را عامل انتقال این موجودات خزنده به این منطقه می‌دانند.
آفتاب‌‌نیوز :

طبق گزارش‌ها، این موجودات خزنده و خطرناک در نقاط ساحلی دوجمان، هچیرود، امامرود، رادیو دریا در چالوس و پل ماشلک، سیترا و خیرود مشاهده شده است.

سیل خانمان برانداز بامداد جمعه هفتم مردادماه جاری براثر بارندگی رگباری و طغیانی شدن رودخانه‌ها به ویژه رودخانه چالوس در نقاط بالادست مناطق کوهستانی بخش مرزن آباد چالوس رخ داد.

طبق مشاهدات عینی، حجم آب و شدت طغیانی شدن رودخانه‌ها به حدی بود که علاوه بر گل، لای. تخته سنگ‌های چند تنی همچنان تعداد زیادی از تنه و شاخ و برگ درختان شکسته با همراه خود به مناطق پایین دست آورد به طوری که این حادثه علاوه بر گل و لای کردن دریای خزر محدوده ساحلی این منطقه را مملو از حجم انبوهی تنه درختان و سایر آورده‌ها ناشی از سیل کرد

نماینده هیات نجات غریق غرب مازندران روز دوشنبه افزود: براساس گزارش ناجیان غریق در چالوس و نوشهر و گردشگران شاهد هجوم مار‌های سمی در سواحل شهرستان‌های چالوس و نوشهر بعد از سیل اخیر در بخش مرزن آباد چالوس هستیم.

حجت کیمیایی راد ادامه داد: با هوشیاری ناجیان و مسافران تاکنون موردی از مارگزیدگی در این ۲ شهرستان گزارش نشده است.

وی از مردم خواست برای جلوگیری از خطرات ناشی از مارگزیدگی از شنا کردن در سواحل چالوس و نوشهر و رودخانه‌ها خودداری کنند.

رئیس هیات نجات غریق چالوس نیز گفت که در نقاط مختلف ساحلی این شهرستان از جمله امامرود. هچیرود، دوجمان و رادیو دریا از سوی عده‌ای از مردم بومی و مسافران از وجود مار‌های سمی گزارش شده است.

حمید شهیدی افزود: یک مورد هم مار گزیدگی مشکوک به فردی که تبعه افغان بود در یکی از نقاط ساحلی اطلاع داده شد.

وی با اظهار آنکه این مسائل به جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت شهرستان هم گزارش شد، گفت که هم اکنون به خاطر ایام تاسوعا و عاشورای حسینی سواحل تعطیل است، اما به مسافران دریا دوست توصیه می‌شود طی این مدت از شنا کردن در آب‌های ساحلی این منطقه دوری کنند.

رئیس حفاظت محیط زیست چالوس هم بیان کرد: در هر سیلی علاوه بر تخریب طبیعت و خسارت‌ها به زیر ساخت‌ها و اموال مردم تلفاتی هم از جمله آبزیان و گونه‌های خزنده را به همراه دارد.

علی اصغر مطهری افزود: در سیل سال ۹۰ در کلاردشت هم طبق بررسی‌ها شاهد تعداد زیادی موجودات خزنده از جمله مار‌های سمی به حاشیه رودخانه‌ها و سواحل دریای خزر حوزه چالوس بودیم.

این مسوول با اظهار آنکه این موجودات خزنده در خشکی زندگی می‌کنند، به مسافران و مردم بومی توصیه کرد برای مدتی بر گذراندن اوقات فراغت در محدوده ساحلی یا شنا کردن در آب در حوزه جغرافیایی این شهرستان پرهیز کنند.

شهرستان‌های نوشهر و چالوس حدود ۷۰ کیلومتر از طول حدوو ۴۸۰ کیلومتر محدوده ساحلی مازندران را در اختیار دارند که ۴۸ کیلومتر جزو حوزه جغرافیایی نوشهر و مابقی نیز مربوط به حوزه شهرستان چالوس است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
0
3
بنظر میرسد مارها و ... تبلیغات تفاهم نامه امضاء کردند.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین