کد خبر: ۷۸۶۸۶۴
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۵

روسیه از انهدام بیش از ۳۰۰ موشک آمریکایی در اوکراین خبر داد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیرو‌های روسیه با انجام حملات موشکی دوربرد، یک مرکز فرماندهی عملیات نیروی هوایی اوکراین را منهدم کردند.
روسیه از انهدام بیش از ۳۰۰ موشک آمریکایی در اوکراین خبر داد
آفتاب‌‌نیوز :

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای روسیه امروز سه شنبه با انجام حملات موشکی دوربرد، یک انبار مهمات را در نزدیکی روستای اومان در منطقه چرکاسی هدف قرار دادند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه توضیح داد که ارتش این کشور بیش از 300 موشک سامانه «هیمارس» ساخت آمریکا را در منطقه چرکاسی اوکراین منهدم کرده است.

به گزارش سانا، وی توضیح داد: یک انبار مهمات در منطقه چرکاسی اوکراین توسط موشک‌ های دقیق و دوربرد دریایی روسیه هدف قرار گرفت که در نتیجه آن بیش از 300 موشک ویژه سامانه هیمارس ساخت آمریکا منهدم شد. همچنین مقادیر زیادی مهمات مربوط به سامانه توپخانه ای «M777» نیز امحاء شده است.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه 340 نظامی تیپ مکانیزه دوم ارتش اوکراین جان خود را از دست داده‌اند، از انهدام دو مرکز فرماندهی و 3 انبار مهمات ارتش اوکراین طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، تاکنون 264 فروند هواپیما، 145 فروند بالگرد، 1711 پهپاد، 363 سامانه موشکی پدافند هوایی، 4 هزار و 278 تانک و خودروی زرهی، 794 راکت انداز، 3284 هویتزر و خمپاره انداز و 4 هزار و 785 دستگاه خودروی ویژه نظامی متعلق به ارتش اوکراین منهدم شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین