کد خبر: ۷۸۶۹۰۳
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲

یادداشت اعتراضی مسکو به سازمان ملل بدلیل بازداشت ملوانان روس در اوکراین

مسکو بدلیل بازداشت ملوانان روس از سوی اوکراین، یادداشت اعتراضی خود را به سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ ارائه کرد.
یادداشت اعتراضی مسکو به سازمان ملل بدلیل بازداشت ملوانان روس در اوکراین
آفتاب‌‌نیوز :

روسیه با ارسال یادداشت دیپلماتیک به «میشل باشلت»، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و «پیتر مورر»، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، به بازداشت ۶۷ دریانورد و ملوان روسی توسط اوکراین اعتراض کرد.

نمایندگی روسیه در سازمان ملل در این ارتباط اعلام کرد: ما همچنان توجه سازمان‌های بین المللی را به غیرقابل قبول بودن بازداشت اجباری ۶۷ ملوان روسی از کشتی‌های غیرنظامی در بندر اوکراین جلب می‌کنیم. ما یادداشت‌های دیپلماتیک مربوطه را برای میشل باشله و پیتر مورر ارسال کردیم.

پیشتر «تاتیانا موسکالکووام»، کمیسر حقوق بشر روسیه اعلام کرده بود که مقامات اوکراینی، ملوانان غیرنظامی روسی را از چند ماه پیش به این سو نگه داشته و از خروج آن‌ها از کشتی‌ها جلوگیری می‌کند. موسکالکووا به نقل از کاپیتان کشتی محاصره شده در اوکراین گفت که خدمه غذا و آب و کالا‌های ضروری دارند، اما خروج آن‌ها از کشتی ممنوع است و مقامات اوکراین اجازه ترک بندر هم نمی‌دهند.

محاصره کاپیتان‌های کشتی روسی از زمان آغاز جنگ در اوکراین صورت گرفته و هنوز مقامات اوکراینی با آزادسازی این افراد موافقت نکرده اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین