کد خبر: ۷۸۶۹۸۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲

بدترین وضعیت خشکسالی در اروپا طی ۵۰۰ سال اخیر

محقق کمیسیون اروپا هشدار داد که خشکسالی در اروپا در مسیر بدترین خشکسالی ۵۰۰ سال اخیر قرار دارد.
بدترین وضعیت خشکسالی در اروپا طی ۵۰۰ سال اخیر
آفتاب‌‌نیوز :

یک محقق ارشد سرویس خشکسالی کمیسیون اروپا (EC) هشدار داد: خشکسالی که بخش زیادی از اتحادیه اروپا را فرا گرفته است، بدترین خشکسالی از قرن شانزدهم تاکنون خواهد بود.

"آندریا تورتی"، محقق ارشد مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا که داده‌ها را برای رصدخانه خشکسالی اروپا گردآوری می‌کند، گفت: در حال حاضر به نظر میرسد که این بدترین خشکسالی در ۵۰۰ سال اخیر باشد اگرچه لازم است یک تحلیل کامل انجام شود.

وی افزود: ما این رویداد را به طور کامل تجزیه و تحلیل نکرده‌ایم اما بر اساس تجربه تصور میکنم که این پدیده حتی از سال ۲۰۱۸ نیز شدیدتر است.

این محقق اظهار کرد: خشکسالی ۲۰۱۸ نیز آنقدر شدید بود که با نگاهی به فهرست ۵۰۰ سال گذشته، هیچ رویداد مشابه دیگری به دلیل ترکیب آب و هوای گرم و خشک وجود نداشته است. در آن سال، هوای خشک و گرم موجب کاهش ۵۰ درصدی بازده محصولات کلیدی در اروپای مرکزی و شمالی شد اما رطوبت مناسب هوا در جنوب اروپا با افزایش برداشت همراه بود.

به گزارش اسکای نیوز، هر چند در سال جاری بیشتر مناطق اروپا در معرض موج گرما و هوای خشک قرار دارد و خشکسالی بر تولید غذا و انرژی، آب آشامیدنی و حیات وحش تاثیر می گذارد. آخرین داده‌های رصدخانه خشکسالی اروپا (EDO) نشان میدهد که حدود ۴۷ درصد از این منطقه تحت شرایط "هشدار" قرار دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
0
0
نوستراداموس وحی پیش بینی این ها رو گفته بود.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین