کد خبر: ۷۸۷۲۳۷
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۶

کمپین‌های مردمی در اعتراض به بالا رفتن قیمت سوخت در انگلیس

بالا رفتن قیمت سوخت و قبوض انرژی در انگلیس اعتراض‌های گسترده‌ای علیه مقامات دولتی برانگیخته است. کمپین‌های متعددی خواستار عدم پرداخت قبوض انرژی هستند.
کمپین‌های مردمی در اعتراض به بالا رفتن قیمت سوخت در انگلیس
آفتاب‌‌نیوز :

در کشور انگلیس در ماه‌های گذشته به خاطر افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت فشار مضاعفی به خانواده‌های متوسط و کم درآمد جامعه این کشور وارد آمده است و تا کنون اعتراض‌های گسترده‌ای به خاطر بالا بودن تورم شکل گرفته است.

به گزارش روزنامه گاردین، آخرین اعتراض مردم انگلیس به وضعیت اقتصادی این کشور به بالا رفتن شدید قبوض انرژی در چند هفته گذشته بوده است که کمپینی علیه دولت و شرکت‌های تامین کننده انرژی شکل گرفته است که به جنبش «پرداخت نکن بریتانیا» شهرت پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر با امضای این کمپین از مردم انگلیس خواسته‌اند که قبوض برق و گاز را در اعتراض به افزایش قیمت‌های انرژی پرداخت نکنند. مردم دولت و شرکت‌های بزرگ تامین کننده انرژی را عامل بالا رفتن قیمت‌ها عنوان می‌کنند.

سازمان دهندگان ناشناس این کمپین با انتشار بیانیه‌ای از مقامات دولتی خواستند مردم را به خاطر بالا بردن روزانه قبوض انرژی فقیرتر نکنند. آنها گفتند در واقع بالا بردن قیمت‌های انرژی بیشتر به خاطر بالا بردن سود شرکت‌های انرژی است.

این بیانیه در حالی از سوی گروه‌های مردمی منتشر شده است که مقامات دولتی خودشان طی آمارهایی پیش‌بینی کردند که هزینه‌ خانوارهای انگلیسی برای پرداخت قبوض انرژی به طور متوسط سالانه به ۴۲۰۰ پوند هم برسد.

روز پنجشنبه، بوریس جانسون نخست وزیر فعلی انگلیس همراه وزیر بازرگانی و چند مقام دولتی با روسای شرکت‌های انرژی دیدار کردند تا درباره این وضعیت گفتگو کنند. جانسون ظاهراً از شرکت‌های انرژی برای کمک به مردم درخواست کرده است ولی مسئولیت این موضوع را به گردن جانشین بعد از او انداخته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین