کد خبر: ۷۸۷۲۵۱
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۳
دری نجف‌آبادی:

نفت داریم، اما هشت مان، گروی نه مان است/ وضعیت بهره‌وری کشور فاجعه است

قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مدیریت صنایع استان مثل هپکو و آذرآب به دست افراد ناشایست سپرده شده به این روز سیاه نشسته‌ایم، ۵ سال به خاطر هپکو و آذرآب گریه می‌کنم.
نفت داریم، اما هشت مان، گروی نه مان است/ وضعیت بهره‌وری کشور فاجعه است
آفتاب‌‌نیوز :

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نشست روسا و دبیران کارگروه‌های تخصصی دفتر ارتباطات مردمی محمد حسن آصفری با اشاره به ایجاد پارلمان استانی برای کمک به پارلمان ملی اظهار داشت: باید بین پارلمان استانی و ملی رابطه دوجانبه و متقابلی برقرار شود چراکه بسیار مهم است ارتباط دوسویه بین استان‌ها و مرکز و بین مرکز استان‌ها با جدیت، کارشناسی شده، آگاهانه ایجاد و با عدد و رقم و قابل درک باشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری مکرر بر مسائل بودجه و اصلاح بودجه تاکید داشته و دارند چراکه خیر و شر ما به بودجه مربوط است اگر بودجه درست باشد شرایط حکیمانه‌تر و در غیر این صورت تورم و مشکلات دیگری در پیش داریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: توازن و تعادلی در بودجه، درآمد و هزینه‌های ما وجود ندارد و هزینه‌ها نسبت به درآمدها جوابگو نیست فاصله‌های زیادی بین هزینه‌های دولت و درآمدهای دولت وجود دارد که از جیب مردم هزینه می‌شود.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: میانگین بازنشستگی ما ۲۵ الی ۳۰ سال است در حالی که در برخی از کشورها ۶۵ سال است بنابراین رادمان کاری و بهره‌وری مهم است یکی از سیاست‌های ما در برنامه دوم افزایش بهره‌وری است.

وی اضافه کرد: وضعیت بهره‌وری کشور فاجعه است، متاسفانه در طول این ۳۰ الی ۴۰ سال هیچگونه تحولی ایجاد نشده است، در همه برنامه‌ها رشد اقتصادی ۸ درصد بیان شده و برای رشد اقتصادی ۸ درصدی سیاست‌گذاری هم شده است که حداقل ۲.۵ درصد آن مربوط به بهره‌وری است اما افسوس که یک صدم درصد به بهره‌وری اضافه نشده است.

امام جمعه اراک بیان کرد: این همه نظام آموزشی وجود دارد ولی بهره‌وری نظام آموزشی وجود ندارد بنابراین بودجه کشور بیمار است و باید همه کمک کنند تا بودجه ما بودجه متوازنی شود.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: ما منابع را هدر می‌دهیم در بهره‌وری استان یک شاخص و الگو در نظر گرفته شود روند چراکه قابل قبولی وجود ندارد بنابراین باید هشدار داده شود و هوشیار باشیم.

وی تصریح کرد: بهره‌وری نیروی انسانی بسیار با اهمیت است در صورتی که بهره‌وری نیروی انسانی بسیار پایین است، باید بحث بهره‌وری و مدیریت منابع مانند مواد غذایی، خاک، آب، انرژی، برق و غیره جدی گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: هزینه‌ها و بودجه با یکدیگر باید معقول، متعادل و متوزان باشد و بهره‌وری افزایش یابد در بهره‌وری، منابع و مصارف دقت شود، نقدینگی بیش از ۴ هزار هزار میلیارد تومان تشدید نشود و روند رشد مقداری محدودتر شود.

دری‌نجف‌آبادی ادامه داد: نفت به عنوان سرمایه ملی و اسلامی باید کشور را متحول می‌کرد در صورتی که هشتمان گروی نهمان است، به جهت اینکه مدیریت صنایع استان مثل هپکو و آذرآب به دست افراد ناشایست سپرده شده به این روز سیاه نشسته‌ایم، ۵ سال به خاطر هپکو و آذرآب گریه می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی ظرفیت بسیار خوبی دارد بنابراین نیاز است با کمک و همگرایی همه استان را گلستان و آباد کنیم، سهم استان مرکزی در تولید ناخالص ملی، در توسعه همه جانبه، عدالت همه جانبه در رفاه عمومی به عنوان الگویی برای کشور باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین