کد خبر: ۷۸۷۵۶۱
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵

نگرانی سازمان کمک‌رسان اسلامی از بحران انسانی در افغانستان

سازمان کمک‌رسان اسلامی با ابراز نگرانی نسبت به شرایط بحرانی افغانستان اعلام کرد، برای ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه نیاز است که جهان رویکرد خود را در قبال این کشور تغییر دهد.
نگرانی سازمان کمک‌رسان اسلامی از بحران انسانی در افغانستان
آفتاب‌‌نیوز :

سازمان کمک‌رسان اسلامی در گزارشی اعلام کرد پس از تسلط طالبان، به دلیل فروپاشی اقتصادی و سیاسی، افغانستان به صحنه یکی‌ از بدترین بحران‌های بشردوستانه در جهان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری آوا، این سازمان افزود: ۱۹٫۷ میلیون نفر به طور مرتب گرسنه به رختخواب می‌روند که یکی از بالاترین آمارها در جهان است.

این گزارش آورده است که مادران برای تغذیه فرزندانشان به طور فلج‌کننده‌ای از بدهی‌ها روبه‌رو هستند و پدران نیز ناامیدانه به دنبال شغل هستند.

این سازمان همچنین گفته است: پسران در افغانستان برای کمک به خانواده خودشان، ترک تحصیل‌کرده‌اند و دختران جوان نیز به ‌دلیل فقر و ناتوانی، ازدواج می‌کنند.

سازمان کمک‌رسان اسلامی اظهار داشت: «بازارهای پر از مواد غذایی را می‌بینیم که مردم پولی برای خرید آن ندارند. با افزایش بیکاری، مشاغل کوچک مجبور به تعطیلی شده‌اند و معلمان و پرستاران ماه‌ها بدون دریافت حقوق کار می‌کنند. جوانان در افغانستان به طور فزاینده‌ای از آینده می‌ترسند».

سازمان کمک‌رسان اسلامی تأکید کرد: جامعه بین‌المللی موظف است از رنج بیشتر در افغانستان جلوگیری کند، اما یک رویکرد بین‌المللی جدید در قبال افغانستان به‌فوریت موردنیاز است؛ رویکردی که بر تأثیر مثبت کمک‌های بشردوستانه استوار باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین