کد خبر: ۷۸۷۷۳۱
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹

واکنش رئیس استاندارد به انتقاد پلیس از کیفیت خودرو

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه پنج نوع خودرو شامل تیبا، تیبا ۲، سمند، ساینا و ۴۰۵ slx دیگر تولید نمی‌شود، درباره اظهارات پلیس راهور که اخیرا گفته بود کیفیت خودروهای تولید داخل هیچ تفاوتی با گذشته نکرده، تصریح کرد: اگر طبق قانون سازمان ملی استاندارد در این رابطه مرجعیت دارد، بگذارید به وظایف خود عمل کنیم. اگر هم پلیس مرجعیت دارد، به وظایفش عمل کند.
واکنش رئیس استاندارد به انتقاد پلیس از کیفیت خودرو
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی اسلام پناه در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه ۳۶۵ گونه صنعت تاکنون شناسایی شده، اظهار کرد: هدف این نیست از چند صد هزار خرده فروشی بازرسی شود، بلکه هدف کنترل کیفیت در سرمنشا و مراکز پخش است. بررسی‌ها حاکی از ۴۱.۳۵ درصد کم فروشی در بین ۳۶۵ صنعت شناسایی شده است. البته نمی‌توان چشمی این موضوع کم‌فروشی را تشخیص داد و حتما باید در آزمایشگاه بررسی شود.

وی همچنین درباره توقف تولید خودروهای غیراستاندارد، گفت: پنج نوع خودرو شامل تیبا، تیبا ۲، سمند، ساینا و ۴۰۵ slx دیگر تولید نمی‌شود. البته تعهداتی که خودروسازان از قبل دارند باید ارائه شوند. هر چند خودروسازان بر اساس تعهدات ۱۵ گانه باید برای این تعهدات اجازه میگرفتن و در این رابطه تخطی کرده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اظهارات پلیس راهور که اخیرا گفته بود کیفیت خودروهای تولید داخل هیچ تفاوتی با گذشته نکرده، تصریح کرد: اگر طبق قانون سازمان ملی استاندارد در این رابطه مرجعیت دارید، بگذارید به وظایف خود عمل کنیم. اگر هم پلیس مرجعیت دارد برود به وظایفش عمل کند.

آیا تولید تعداد بیشتری از خودروها متوقف می‌شود؟

اسلام پناه همچنین در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر احتمال توقف تولید تعداد بیشتری از خودروها، گفت: هدف کسب ایمنی، استانداردسازی، رضایت مشتری و سلامت است. بر این اساس هر کالایی این موارد را پاس نکند، ممکن است مشمول بررسی، نظارت و کنترل باشد.

وی در پایان از برنامه‌ریزی این سازمان برای تقویت عضویت‌ها در پیمان‌های بین‌المللی و افزایش سهم ایران در تجارت حلال خبر داد و گفت که با وجود شرایط جنگی و مشکلات تامین کالاهای اساسی در جهان، در ایران ذخیره سازی کالاهای اساسی استاندارد مطلوب است.

 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین