کد خبر: ۷۸۷۷۷۳
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۶

واکنش حماس به شرط جدید ریاض

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» خبر شبکه المیادین درباره پیش شرط جدید ریاض برای برقراری ارتباط با عربستان و آزادی همه بازداشتی‌های این جنبش در زندان‌های عربستان را از اساس تکذیب کرد.
واکنش حماس به شرط جدید ریاض
آفتاب‌‌نیوز :

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» با صدور بیانیه ای به اخبار مربوط به پیش شرط جدید ریاض برای برقراری ارتباط با این جنبش واکنش نشان داد.

به گزارش شهاب نیوز، جنبش مقاومت اسلامی «حماس» با صدور بیانیه ای به اخبار مربوط به پیش شرط جدید ریاض برای برقراری ارتباط با این جنبش واکنش نشان داد.

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» خبر شبکه المیادین درباره پیش شرط جدید ریاض برای برقراری ارتباط با عربستان و آزادی همه بازداشتی های این جنبش در زندان های عربستان را از اساس تکذیب کرد.

شبکه المیادین به نقل از برخی منابع اعلام کرده بود که عربستان از شرط قدیمی خود مبنی بر قطع ارتباط با تهران عقب نشینی کرده و شرط جدیدی برای برقراری ارتباط با این جنبش اعلام کرده است.

بر اساس اعلام این منابع، شرط جدید عربستان برای جنبش حماس پذیرش شروط کمتیه چارچانبه بین المللی متشکل آمریکا، روسیه، اتحادیه و سازمان ملل است.

منابع مذکور افزودند: حماس از شروط عربستان سعودی مبنی بر ضرورت حل و فصل اختلافات میان این جنبش و رژیم صهیونیستی شوکه شده است.

حماس اعلام کرده است که هر گونه توافق با رژیم صهیونیستی یا از سرگیری روابط با عربستان سعودی بر اساس این قاعده را با قطعیت رد می‌کند.

کمیته چهارجانبه از حماس می‌خواهد که رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد و به توافقنامه‌های به امضا رسیده میان تل آویو و تشکیلات خودگردان فلسطین پایبند باشد.

گفتنی است، عربستان از مارس ۲۰۱۸ شروع به بازداشت عده‌ای از فلسطینیانی کرد که از سال‌ها قبل در عربستان اقامت داشته‌اند. آوریل ۲۰۱۹ «محمد الخضری» نماینده سابق جنبش حماس و پسر بزرگش، «هانی الخضری» نیز توسط دستگاه امنیتی عربستان بازداشت شدند. بسیاری از فلسطینیانی که بازداشت شده بودند تابعیت اردنی داشتند. تعداد این افراد قریب به ۷۰ نفر بود.

این در حالی است که عربستان به همراه چند کشور عربی دیگر در مسیر عادی سازی ارتباط با رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین