کد خبر: ۷۸۸۱۳۶
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰

رکورد ابتلا به آبله میمونی در آمریکا و انتقاد از عملکرد ضعیف دولت بایدن

موارد ابتلا به آبله میمونی در ایالات متحده به سرعت در حال افزایش است به طوری که تاکنون بیش از ۱۱ هزار مورد ابتلا به این بیماری در این کشور به ثبت رسیده و این در حالیست که رسانه‌ها و کارشناسان از واکنش ضعیف دولت جو بایدن برای مهار شیوع این بیماری انتقاد می‌کنند.
رکورد ابتلا به آبله میمونی در آمریکا و انتقاد از عملکرد ضعیف دولت بایدن
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس آخرین داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، در مجموع ۱۱ هزار و ۱۷۷ مورد ابتلا به آبله میمونی در سراسر این کشور گزارش شده است.

نیویورک با ۲۲۹۵ مورد، کالیفرنیا با ۱۹۴۵ و فلوریدا با ۱۰۸۵ مورد، بیشترین موارد ابتلا به آبله میمونی را در این کشور گزارش کرده اند.

همچنین تاکنون ایالات متحده بالاترین آمار ابتلا به آبله میمونی را در سراسر جهان دارد.

با این حال کارشناسان بهداشت در این کشور هشدار می دهند با توجه به مشکلاتی که در زمینه انجام تست آبله میمونی وجود دارد، احتمالا آمار موارد ابتلا به این بیماری در این کشور بالاتر است.

کارشناسان اعلام کردند که مجموعه ای از سهل انگاری ها در واکنش دولت بایدن برای مقابله با آبله میمونی منجر به گسترش این بیماری در ایالات مختلف شده است.

اپیدمیولوژیست ها، مقامات بهداشت عمومی و پزشکان هشدار می دهند که وقت دولت ایالات متحده برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس در این کشور در حال اتمام است.

به گفته کارشناسان، اگر دولت جو بایدن فوراً برای مقابله با شیوع آبله میمونی اقدام کرده و به افرادی که بیشتر در معرض خطر این بیماری بودند نیز واکسن تزریق می کرد، ممکن بود این بیماری به چنین بحرانی در این کشور تبدیل نمی شد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، با گذشت سه ماه از شیوع آبله میمونی در ایالات متحده، مقامات این کشور سرانجام در تاریخ چهار اوت، وضعیت فعلی شیوع آبله میمونی در این کشور را یک وضعیت اضطراری بهداشتی اعلام کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین