کد خبر: ۷۸۸۱۷۱
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵

ناکامی تمام عیار جودوی ایران

۱۴ جودوکار اعزامی ایران به بازی‌های کشور‌های اسلامی بدون کسب مدال به کار خود پایان دادند.
ناکامی تمام عیار جودوی ایران
آفتاب‌‌نیوز :

در جریان روز پایانی رقابت های جودوی قهرمانی بازی های کشورهای اسلامی در ترکیه، ۷ جودوکار دیگر ایران به روی تاتامی رفتند اما همگی با شکست مقابل رقبایشان از دور مسابقات کنار رفتند. روز گذشته دوشنبه نیز ۷ جودوکار دیگر ایران با شکست برابر رقبایشان حذف شدند. به این ترتیب ۱۴ جودوکار ایران در این مسابقات بدون کسب مدال به کار خود پایان دادند.

در این رقابت‌ها ۷ جودوکار در بخش مردان و ۷ جودوکار در بخش بانوان به روی تاتامی رفتند.

اما در روز دوم این مسابقات ،‌ امروز چهارشنبه ۲۵ مردادماه هفت نماینده باقی مانده در بخش مردان و بانوان به مصاف حریفان خود رفتند که بدون رسیدن به مدال کار خود را پایان دادند.

امروز دوشنبه در وزن ۷۰- کیلوگرم، مریم بربط درنخستین مبارزه برابر نماینده سنگال در ۱:۵۳ ثانیه به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز برابر بیامی از کشور کامرون به برتری رسید اما در ادامه مقابل حریفی از ازبکستان شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت و در این مرحله نیز مقابل نظرووا از ازبکستان شکست خورد و حذف شد.

اما در ادامه مسابقات و در همین وزن، ریحانه گیلانی با جودوکاری از ازبکستان مبارزه کرد و در نخستین مبارزه بازی را به حریف خود واگذار کرد و حذف شد.

در وزن ۷۸ – کیلوگرم، مریم پیمانی هم در نخستین مبارزه به مصاف نماینده مراکش رفت و مقابل این جودوکا بازی را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد راه یافت. وی در این مرحله نیز مقابل سوفینا آیوک، جودوکا کامرونی هانسکو شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۱- کیلوگرم مردان نیز، مهدی فتحی پور در دور اول مقابل نماینده ترکمنستان در ۵۳ ثانیه پیروز شد اما در دور دوم مقابل "آلبایراکا قهرمان جهان و اروپا از ترکیه شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۹۰ کیلوگرم نیز، سید محمد سعیدی مدنی در دور نخست به مصاف نماینده آلبانی رفت و موفق شد این جودوکا را در ۱:۱۵ثانیه شکست دهد اما در دور دوم مقابل نماینده تاجیکستان که عنوان قهرمانی آسیا و مدال بازی‌های آسیایی را در کارنامه خود دارد، شکست خورد.

قاسم باغچقی دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست، شاه حسین از پاکستان را در ۲:۱۹ ثانیه ایپون کرد اما در دور دوم نتبجه را مقابل نماینده تاجیکستان واگذار کرد و حذف شد.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم، حمیدرضا ملک زاده تنها نماینده ایران بود که در دور نخست بازی را مقابل نماینده آذربایجان واگذار کرد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.
روز گذشته نیز ۷ جودوکار دیگر ایران با شکست مقابل رقبایشان از دور مسابقات کنار رفتند.

اسامی جودوکاران تیم ملی مردان و بانوان در این مسابقات به شرح ذیل است:

نفرات اعزامی در بخش مردان:

وزن ۶۶- کیلوگرم: حمیدرضا پاپی

وزن ۷۳- کیلوگرم: محمد صدیقی و وحید جدی

وزن ۸۱- کیلوگرم: مهدی فتحی پور

وزن ۹۰ کیلوگرم: محمد سعیدی و قاسم باغچقی

وزن ۱۰۰ کیلوگرم: حمیدرضا ملک زاده

نفرات اعزامی در بخش بانوان:

وزن ۴۸- کیلوگرم: شیوا جهانگیری

وزن ۵۲- کیلوگرم: فاطمه کمالی

وزن ۵۷- کیلوگرم: سایان چگینی

وزن ۶۳- کیلوگرم: محدثه حسینی

وزن ۷۰- کیلوگرم: مریم بربط و ریحانه گیلانی

وزن ۷۸ - کیلوگرم: مریم پیمانی

محمدرضا حاج یوسف زاده مدیرفنی تیم های ملی و محسن ذکریا مربی تیم ملی هدایت تیم را برعهده دارند.
تکتم بیدل به عنوان سرمربی و سحر چغلوند به عنوان مربی هدایت تیم ملی بانوان را برعهده دارند. مصطفی کریمی نیز سرپرست کاروان جودو در این رقابت‌ها است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین