کد خبر: ۷۸۸۱۸۳
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳

هشدار سازمان ملل نسبت به تشدید گرسنگی در افغانستان

معاون هماهنگی کمک‌های بشردوستانه در افغانستان نسبت به احتمال تشدید گرسنگی در زمستان پیش‌رو در این کشور هشدار داد.
هشدار سازمان ملل نسبت به تشدید گرسنگی در افغانستان
آفتاب‌‌نیوز :

«رامز الاکبروف» در گفت‌وگویی برخط با خبرنگاران تاکید کرد که وضعیت انسانی در افغانستان را می‌توان «فاجعه خالص» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهور افغانستان، به گفته وی، ۱۶ میلیون نفر در افغانستان امنیت غذایی ندارند و ۶.۶ میلیون از آنها در حالت اضطرار یعنی یک قدمی قحطی قرار دارند.

این مقام سازمان ملل متحد گفت: فقر در افغانستان در حال افزایش است و از ۴۰ میلیون نفر جمعیت این کشور، ۳۵ میلیون نفر آنها در فقر زندگی می کنند.

الاکبروف افزود: وخیم تر شدن اوضاع در افغانستان بازتاب دهنده کاهش رشد اقتصادی در افغانستان است؛ در حالی‌که قیمت مواد اولیه مواد غذایی هم تقریباً ۳۰ درصد افزایش یافته است.

معاون هماهنگی کمک‌های بشردوستانه در افغانستان با بیان اینکه مردم افغانستان به دلیل تاب‌آوری و توانایی برای زنده ماندن در بین سایر ملت‌ها شناخته می‌شوند، تاکید کرد در حال حاضر «استراتژی های تقابل منفی در افغانستان بسیار جدی است. یعنی شما مردمی را می بینید که اعضای بدن یا کودکان شان را می‌فروشند.»

وی هشدار داد که اگر به مردم افغانستان کمک یا از آنها حمایت نشود، «ما چنین وضعیتی را بار دیگر نیز در افغانستان خواهیم دید.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین