کد خبر: ۷۸۸۳۷۴
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
هشدار! تصویر این خبر ممکن است آزارنده باشد

عکسی که تماشای آن تکانتان می‌دهد

برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» در این قسمت عکسی از لحظه پرتاب پیکر بی‌جان کودک پس از زلزله هائیتی را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

«عکس‌های تکان‌دهنده» که در هر قسمت به یکی از ماندگارترین و تاثیرگذارترین عکس‌های تاریخ می‌پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از اولیویر لابان، عکاس فرانسوی از لحظه پرت شدن جسد کودکی در روزهای نخست پس از زلزله هائیتی رفته است.

عکس در ژانویه سال ۲۰۱۰ و پس از وقوع زلزله هفت ریشتری در عمق پنج کیلومتری جنوب پورت اوپرنس ثبت شد. در جریان این زلزله حدود ۳۰۰ هزار نفر در هائیتی کشته شدند و بسیاری از کلیساها، مدارس، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های وابسته به وزارت‌خانه‌های این کشور به شدت آسیب دیدند.

عکسی که تماشای آن تکانتان می‌دهد

اولیویر لابان، عکاس فرانسوی این عکس، متولد ۱۹۷۷ است که از سال ۱۹۹۹ عکاسی مطبوعاتی را به شکل جدی‌تری آغاز کرد و به طور خاص از بلایای طبیعی که زندگی مردم را به مخاطره می‌اندازد عکاسی می‌کند.

وی در روزهای نخست پس از زلزله در پورت‌اوپرنس حاضر شد و تنها سه روز پس از وقوع زلزله با تصویری رو به رو شد که ثبت آن باعث شد جهان به عمق فاجعه اتفاق افتاده در هائیتی پی ببرد.

«عکس‎های تکان‎دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و این برنامه روز پنجشنبه ۲۷ مرداد ماه ساعت ۰۴:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱:۱۵،۱۵:۱۵ و روز جمعه ساعت‌ ۱۳:۱۵ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین