کد خبر: ۷۸۸۳۹۶
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
یک گروه لابی صنعتی در آلمان هشدار داده که کاهش سطح آب رودخانه راین باعث خواهد شد تا برخی کارخانه‌ها در این کشور تولید خود را کاهش داده و یا به طور کامل متوقف کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

گروه لابی صنعتی BDI آلمان هشدار داده که به خاطر پایین آمدن سطح آب رودخانه راین برخی کارخانه‌ها مجبور خواهند شد تولید خود را کاهش داده و یا به طور کامل متوقف کنند. این مسئله به خاطر آن است که کم آبی راین حمل و نقل بار از این رودخانه را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

سطح آب راین در امه‌ریش آلمان طی 24 ساعت گذشته 4 سانت کاهش یافته است. دلیل کاهش سطح آب راین بارش کم در اروپا و خشکسالی در این قاره طی ماه‌های گذشته بوده است.

​به گزارش آسوشیتدپرس، هولگر لویش معاون گروه BDI می‌گوید: خشکسالی کنونی و سطح پایین آب راین چرخه تأمین کارخانه‌ها را تهدید می‌کند.

وی گفت: امکان جایگزین کردن حمل و نقل دریایی از راین با حمل و نقل جاده‌ای و ریلی وجود ندارد چرا که هم راننده کم است و هم ظرفیت خط ریلی محدود است.

لویش هشدار داد:‌ فقط معلوم نیست چه زمانی کارخانه‌های شیمیایی و فولاد کار خود را تعطیل می‌کنند. نفت و مواد اولیه ساختمانی به مقاصد خود نمی‌رسد و حمل و نقل سنگین امکان انجام ندارد.

پایین آمدن سطح آب رودخانه راین به عنوان دومین رودخانه بزرگ اروپا روی حمل و نقل دریایی تأثیر گذاشته و شرکت‌ها را مجبور کرده تا به دنبال یافتن مسیرهای جایگزین برای حمل محموله‌های خود باشند.

رود راین برای انتقال مواد اولیه اساسی از جمله گندم، مواد شیمیایی، مواد معدنی، زغال‌سنگ و فرآورده‌های نفتی که نیاز اصلی بسیاری از کارخانه‌ها در آلمان است، بسیار حیاتی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین