کد خبر: ۷۸۸۴۴۳
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵

حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران

مشاهدات ما از خیابان و میدان فردوسی نشان دهنده کاهش قیمت‌ها در این بازار است. تابلو‌های خرید و فروش ارز صرافی‌های رسمی نیز نشان دهنده کاهش قیمت‌ها است به گونه‌ای که دامنه خرید هر دلار آمریکا، ۲۸۵۰۰ تا ۲۸۶۰۰ تومان و دامنه نرخ فروش ان ۲۸۸۰۰ تا ۲۹۸۰۰ تومان است.
آفتاب‌‌نیوز :

پس از انتشار اخباری مبنی بر ایجاد فضای سازنده حول مساله احیای برجام، کانالهای مرتبط با نرخ ارز خبر از کاهش قیمت ها دادند به نحوی که پس از چندماه، نرخ دلار بازار غیررسمی به کمتر از ۳۰ هزار تومان رسید.

مشاهدات خبرنگار ما از خیابان و میدان فردوسی نشان دهنده کاهش قیمت ها در این بازار است. تابلوهای خرید و فروش ارز صرافی های رسمی نیز نشان دهنده کاهش قیمت ها است به گونه ای که دامنه خرید هر دلار آمریکا، ۲۸۵۰۰ تا ۲۸۶۰۰ تومان و دامنه نرخ فروش ان ۲۸۸۰۰ تا ۲۹۸۰۰ تومان است.

دلالان حاشیه خیابان فردوسی نیز هر دلار آمریکا را ۲۹۴۰۰ تا ۲۹۶۰۰ تومان خریداری می کنند.

مشاهدات نشان می دهد که خرید و فروش ها روال عادی دارد و ازدحامی در این خیابان برای معاملات از سوی مردم عادی دیده نمی شود. بیشتر دلال ها خریدار دلار و فروشنده لیر ترکیه هستند و هر لیر را به قیمت ۱۸۰۰ تومان پیشنهاد می دهند که البته خریداری هم ندارد.

یکی از دلال ها در گفت و گو با خبرنگار ما گفت عمده معاملات بین دلال ها صورت می گیرد اما قیمت ها در جاهای دیگر تعیین می شود و همین دلیل کاهش قیمت های دلار است. او همچنین می گوید: بیشتر لفط خرید های دلال ها برای حفظ روحیه است وگرنه کسی پای معامله نمی آید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین