کد خبر: ۷۸۸۵۹۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه‌دار خواهد بود؟

​بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از آن است که در هفته گذشته خودرو‌های پراید پرچمدار ریزش قیمت‌ها بودند.
ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه‌دار خواهد بود؟
آفتاب‌‌نیوز :

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش گسترده قیمت‌ها در این بازار در یک هفته گذشته است به طوری که در بین خودروهای پراید موجود در بازار پراید ۱۱۱ از ۲۰۶ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۲۰۴ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۱ آن نیز از ۱۸۵ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۱۸۴ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۵۱ سال ۱۴۰۰ آن نیز در این مدت ۳ میلیون تومان ارزان شده است و در حال حاضر ۱۷۴ میلیون تومان قیمت خورده است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز از ۱۸۳ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۱۸۰ میلیون تومان رسیده است.

خودروهای پژو نیز در این مدت کاهش قیمت‌ها را تجربه کردند به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ از ۲۹۲ میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به ۲۹۰ میلیون تومان رسیده است.

در بین خودروهای تیبا نیز تیبا صندوقدار مدل ۱۳۹۹ در این مدت یک میلیون تومان ارزان شده است و در حال حاضر ۱۸۴ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای کوییک نیز این کاهش قیمت‌ها دیده می شود به طوری که کوییک دنده‌ای مدل ۱۴۰۰ از ابتدای هفته تاکنون ۵ میلیون تومان ارزان شده است و در حال حاضر ۱۹۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت روز خودرو در جدول زیر آمده است:

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه‌دار خواهد بود؟

امیرحسین کاکایی، کارشناس صنعت خودرو، به خبرگزاری قرن نو گفت: در صورت احیای برجام خودروهای تولید داخل مانند سمند، دنا و تیبا شاید کمی کاهش قیمت داشته باشند اما نمی‌تواند این کاهش قیمت چشمگیر باشد مگر اینکه ارزش ریال بالا رود؛ در حال حاضر نزدیک به شش ماه است که بازار در رکود است؛ اما قیمت‌ها در بازار خودرو بالا می‌رود. در نتیجه برجام شاید فشار فروش بیاورد و بازار راکدتر شود؛ اما قیمت پایه این خودروها تغییر نخواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
0
1
خدا شفاتون بده، پرایدی که باید زیر ۵۰ میلیون قیمتش باشه الان ۲۰۴ میلیونه ، به این میگین ریزش؟!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
1
1
قیمت ها خیلی بیشتر از اون چیزی که شما نوشتید کاهش داشته است کافی سری به اپلیکیشن بازار بزنید تا قیمت ها دستتون بیاد. تو باغ نیستید!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین