کد خبر: ۷۸۸۶۸۵
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳

آزادی یک محکوم به اعدام پس از ۲۳ سال حبس در خفر

با رضایت اولیا دم مقتول، یک محکوم به قصاص در خفر پس از ۲۳ سال تحمل حبس به زندگی بازگشت و با دستور مقام قضائی از زندان آزاد شد.
آزادی یک محکوم به اعدام پس از ۲۳ سال حبس در خفر
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه محکوم این پرونده از اتباع افغانی ساکن در ایران است گفت: در پی بروز اختلافاتی در سال ۷۷ محکوم این پرونده در یکی از روستاهای شهرستان خفر مرد مسن ۶۰ ساله‌ای را به قتل می‌رساند که پس از طی شدن مراحل رسیدگی قضائی حکم بر قصاص قاتل صادر می‌شود و رأی صادره آماده اجرا می‌شود اما به لحاظ عدم پیگیری و تقاضای اولیا دم، محکوم پرونده ۲۳ سال را زندان سپری می‌کند.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی در ادامه با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضائیه بر تلاش همه جانبه مجموعه قضائی بخصوص شوراهای حل اختلاف در جهت مصالحه پرونده‌های قصاص و گذشت صاحبان حق گفت: شعبه ۴۲ شورای حل اختلاف ویژه زندان عادل آباد شیراز به عنوان یکی از فعال‌ترین شعب صلحی شورا در کشور تلاش در خور توجهی را در خصوص مصالحه این پرونده انجام دادند که این تلاش‌ها به ثمر نشست و یک محکوم به قصاص دیگر در استان فارس از قصاص نفس رهایی و به زندگی دوباره بازگشت.

این مقام ارشد قضائی استان فارس از فعالیت مضاعف اعضای شعب شوراهای حل اختلاف استان از ابتدای ماه محرم و در راستای اخذ رضایت از اولیا دم در راستای پویش «به عشق حسین (ع) می بخشم» خبر داد و اظهار امیدواری کرد: افراد در سایر پرونده‌های اختلافی نیز به این پویش بپیوندد و به عشق امام حسین (ع) اختلافات خود را خاتمه دهند.

حجت الاسلام موسوی این پرونده را سی و چهارمین پرونده مصالحه شده قصاص در سال جاری خواند و تأکید کرد: در تلاشیم با برنامه ریزی و همکاری افراد صاحب نفوذ و متنفذ محلی بخصوص ائمه جمعه و جماعات میزان مصالحه در پرونده‌های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف را به ۶۰ در صد برسانیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین