کد خبر: ۷۸۹۴۲۳
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴

رییس پلیس تهران: سگ گردانی در معابر جرم است

رییس پلیس پایتخت اعلام کرد: به تازگی طرحی در ورودی بوستان‌ها در حال اجرا است که از ورود سگ به بوستان‌ها جلوگیری می‌شود و این طرح در بیشتر بوستان‌های پایتخت در حال اجرا است.
رییس پلیس تهران: سگ گردانی در معابر جرم است
آفتاب‌‌نیوز :

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات دستگاه‌های متولی در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر گفت: این اقدام مهم سرعت بخشیده و باید تلاش کرد حدود ۹ هزار معتاد متجاهر در تهران را ساماندهی کرد.

سردار حسین رحیمی گفت: واقعیت امر این است که مسئولیت اصلی جمع آوری معتادان متجاهر با سازمان بهزیستی و اورژانس اجتماعی است، اما پلیس وارد عمل شده و در این زمینه اقدامات قابل قبولی انجام داده است.

وی افزود: آنچه مسلم است که حدود ۹ هزار معتاد متجاهر در شهر تهران رها شده و همچنین ۳۰۰ خانه که بصورت مخروبه به حال خود رها شده و محلی برای حضور معتادان متجاهر است باید سامان پیدا کند.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه در مبارزه با تولیدکنندگان تاکنون هیچ موقع ماده ۴۲ قانون مبارزه با مواد مخدر به اجرا گذاشته نشده است، افزود: این ماده می‌گوید خرده فروشان مواد مخدر باید به اردوگاه بروند، اما تا به امروز در تهران نه اردوگاهی داشته ایم و نه خرده فروشی به اردوگاه رفته است.

به گفته وی، البته همکاری شهرداری و استانداری تهران در این دوره با پلیس خیلی قابل قبول است و شهرداری تهران به تازگی چندین مرکز نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر را راه اندازی کرده است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در استانداری تهران نیز با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی جلسات آسیب‌های اجتماعی بطور منظم برگزار می‌شود و با اجرایی شدن این مصوبات شاهد تحول در شهر خواهیم بود.

سگ گردانی جرم است
وی در خصوص سگ گردانی برخی شهروندان در برخی معابر همچون بوستان‌ها گفت: این اقدام جرم است و اگر شهروندی این موضوع را به سامانه ۱۱۰ اعلام کند حتما طبق قانون با صاحب سگ برخورد می‌شود.

رییس پلیس پایتخت تاکید کرد: به تازگی طرحی در ورودی بوستان‌ها در حال اجرا است که از ورود سگ به بوستان‌ها جلوگیری می‌شود و این طرح در بیشتر بوستان‌های پایتخت در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: در آپارتمان‌ها نیز اگر شهروندی از حضور سگ دچار ناراحتی و ترس شود می‌تواند به سامانه ۱۱۰ اعلام کند و قطعا پلیس در این زمینه اقدام فوری خود را انجام می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین