کد خبر: ۷۸۹۴۳۵
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶

بیش از ۶۰۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۱ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۷۲۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۵۱ بیمار کووید نیز تأیید شده است.
بیش از ۶۰۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
آفتاب‌‌نیوز :

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۵,۴۴۹,۶۰۶ ۱,۰۶۶,۰۸۲
۲ هند ۴۴,۳۵۷,۵۴۶ ۵۲۷,۴۱۶
۳ فرانسه ۳۴,۳۵۸,۶۲۴ ۱۵۳,۶۱۷
۴ برزیل ۳۴,۲۹۱,۰۸۲ ۶۸۲,۷۴۶
۵ آلمان ۳۱,۸۶۸,۶۳۹ ۱۴۶,۶۵۰
۶ انگلیس ۲۳,۴۶۰,۷۸۷ ۱۸۷,۰۱۸
۷ کره جنوبی ۲۲,۴۴۹,۴۷۵ ۲۶,۱۶۱
۸ ایتالیا ۲۱,۶۶۰,۸۸۵ ۱۷۴,۷۹۷
۹ روسیه ۱۹,۱۵۰,۴۰۴ ۳۸۳,۶۱۷
۱۰ ژاپن ۱۷,۳۲۵,۰۲۵ ۳۷,۲۷۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۱۰ هزار و ۷۰۲ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۴۴۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین