کد خبر: ۷۸۹۵۵۰
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳

استعفای رئیس سازمان محیط‌زیست؛ از شایعه تا واقعیت

خبر استعفای رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور از روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.
استعفای رئیس سازمان محیط‌زیست؛ از شایعه تا واقعیت
آفتاب‌‌نیوز :

خبر استعفای رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور از روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. این خبر اگر چه هنوز از سوی سازمان محیط‌زیست تایید نشده، اما تنش‌های موجود در سازمان در یکی دو هفته گذشته و عزل و نصب‌های پشت سر هم خبر از مشکلات مدیریتی در این سازمان می‌دهد.

برکناری مدیرکل محیط‌زیست استان تهران، نصب، عزل و نصب دوباره در معاونت انسانی سازمان در فاصله پنج روز نشان از سردرگمی و یا انتصابات دستوری در سازمان محیط‌زیست دارد.

چهارشنبه گذشته مدیرکل محیط‌زیست استان تهران در حالی که در حال گشت‌زنی در پارک ملی خجیر بود، خبر برکناری خود را دریافت کرد. محمودی از طریق تماس تلفنی متوجه برکناری خود شد و فهمید تا نیم ساعت آینده مراسم تودیعش در اداره کل محیط‌زیست استان تهران برگزار می‌شود.

به گفته او که کاملاً از این موضوع بی‌خبر بود وقتی به اداره بازمی‌گردد، با تعجب می‌بیند که از قبل برای این مراسم تودیع برنامه‌ریزی شده و حتی فرماندار تهران نیز در جلسه حضور دارد و البته بالاترین مقام سازمان حفاظت محیط‌زیست حاضر در مراسم «برادران نصیری»، مدیرکل حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاونت انسانی رئیس سازمان است.

مراسم تودیع محمودی آن‌قدر پرتنش برگزار می‌شود که به برخورد فیزیکی با برادران نصیری هم منجر می‌شود. فایلی ویدئویی از سخنان تند محمودی نیز پس از اتمام جلسه در فضای مجازی منتشر شد که او خطاب به مدیران سازمان از نحوه تودیعش انتقاد کرده و خطاب به رئیس دفتر سلاجقه که معاون انسانی او هم هست اعتراضاتی مطرح می‌کند و معتقد است مدت‌هاست در حال چیدن مقدمات برکناری اوست.

عده‌ای نیز معتقدند دستگیری یک باند شکارچی غیرمجاز درست یک روز قبل از برکناری محمودی می‌تواند از دلایل این برکناری باشد.

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط‌زیست، تنها بعد از پنج روز، حکم انتصاب سرپرست معاون محیط انسانی خود را پس گرفت و برادران نصیری را که مدیرکل حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز هست با حفظ سمت برای این سمت معرفی کرد. این در حالی است که همزمان، نامه اعتراضی سرگشاده‌ای به قلم افراد ناشناس که خود را «جمع کثیری از کارکنان» معرفی می‌کنند، خطاب به رئیس‌جمهور و در انتقاد شدید از عملکرد سلاجقه در حال دست به دست شدن است.

بر اساس گفته‌های کارکنان سازمان محیط‌زیست، بعد از برگرداندن یکی از مدیران دولت احمدی‌نژاد به سازمان توسط سلاجقه این دودستگی شدت بیشتری پیدا کرده و فضای داخلی با هم همخوان نیست. از سوی دیگر فشارها برای دادن صندلی ریاست سازمان به یکی از اعضای جبهه پایداری افزایش یافته است. فضای داخلی و خارجی سازمان محیط‌زیست نشان از خبر استعفا می‌دهد، اما این خبر هنوز از سوی سازمان یا دولت تایید نشده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین