کد خبر: ۷۸۹۵۶۲
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷

​انتصاب ۱۵ امام جمعه جدید در کشور ​

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از انتصاب ۱۵ امام جمعه جدید خبر داد.
​انتصاب ۱۵ امام جمعه جدید در کشور ​
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام علی نوری سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در نشست خبری در مورد آخرین انتصابات ائمه جمعه گفت: در دو ماهه گذشته در ۲۳ پایگاه استقرار و انتصاب جدید امام جمعه را داشتیم که از این ۲۳ مورد انتصاب امام جمعه در شهرهای کشور، در ۱۵ پایگاه شاهد انتصاب جدید بودیم.

وی افزود: یعنی ائمه جمعه در ۸ پایگاه جا به جا شدند یا نقل و انتقال در داخل شبکه صورت گرفته و ۱۵ نفر از عزیزانی که منصوب شدند جزو ائمه جمعه گزینش شده و آموزش دیده هستند که در جایگاه امامت جمعه منصوب شدند.

نوری ادامه داد: از جمله آن می توان به بندر امام خمینی(ره) در استان خوزستان اشاره کرد که حجت الاسلام سلامت نژاد در این شهر به عنوان امامت جمعه منصوب شدند. ایشان مدیر و استاد حوزه علمیه الغدیر اهواز از سال ۱۳۹۴ تا همین ایام انتصاب بود و دارای مدرک دکتری فقه و مبانی حقوق و ازجمله طلبه های جهادی و انقلابی به شمار می روند. که ان‌شاءلله شاهد تحولات بسیار مثبتی از جانب ایشان خواهیم بود.

وی افزود: انتصاب بعدی در شهرستان خمین در استان مرکزی هست. حجت الاسلام سید قاسم میرصادقی که از طلاب فاضل و بومی شهرستان خمین به شمار می روند به عنوان امام جمعه این شهرستان منصوب شدند که گزینش و استقرار ایشان نیز صورت گرفته است.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تشریح کرد: از انتصابات صورت گرفته می توان به امامت جمعه خمینی شهر اصفهان اشاره کرد که حجت‌الاسلام محمود آبادی که ۱۵ سال سابقه امامت در فولاد شهر و یکی دیگر از شهرستان ها را در کارنامه خود دارد و جزو ائمه جمعه بسیار موفق در استان اصفهان هستند که قبول زحمت کردند و در شهرستان خمینی‌شهر که از شهرستان های بسیار مهم و محوری در استان اصفهان است مستقر شدند که ان‌شاءلله موثر و منشا خیر و برکت باشند.

نوری تصریح کرد: در صدرای استان فارس حجت الاسلام سید عباس موسوی از شهرستان سروستان بعد از ۹ سال سابقه امامت در ایزد خواه و سروستان به صدرا جا به جا شدند که انشاالله موفق باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین