کد خبر: ۷۸۹۸۰۸
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بیشتر از این می‌توانستیم در مذاکرات امتیاز بگیریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تلاش می‌کنیم امتیازات بیشتری در مذاکرات بگیریم، گفت: درحال حاضر روی متنی که به عنوان پیش نویس آماده شده است کار می‌کنیم که آیا می‌توانیم از مابه ازای اقتصادی این توافق استفاده کنیم یا نه.
بیشتر از این می‌توانستیم در مذاکرات امتیاز بگیریم
آفتاب‌‌نیوز :

محمود عباس زاده در خصوص روند مذاکرات وین، اظهار کرد: دو پیشنهاد برای متن توافق مطرح شده است و چند پیشنهاد هم غرب ارائه داده و اگر طرف حسن نیت داشته باشد می توانیم به نتیجه برسیم. مذاکره میدانی برای امتیاز دادن و امتیاز گرفتن است و طبیعتا نه حریف می‌تواند همه امتیازات مد نظر خودش را بگیرد و نه ایران؛ اما ما تلاش می کنیم که امتیازات زیادی را کسب کنیم و الان در مرحله بررسی هستیم تا ببینیم که آیا سهم ما از توزیع امتیاز، تامین شده است یا نه.

وی افزود: در خصوص سهم امتیاز ممکن است نظرهای متفاوتی وجود داشته باشد اما بنده معتقد هستم که ما بیشتر از این می توانستیم سهم از امتیاز داشته باشیم و مذاکرات را بهتر از این می توانستیم پیش ببریم. فعلا روی متنی که به عنوان پیش نویس آماده شده است کار می کنیم که آیا می‌توانیم از مابه ازای اقتصادی این توافق استفاده کنیم یا نه و به دنبال حفظ ساختار تکنولوژی هسته‌ای خودمان هستیم که تحریم‌ها را برداریم و اگر نمی توانیم، آن را دور بزنیم.

عباس زاده با بیان اینکه ما چه بی توافق و چه با توافق باید به دنبال نتیجه باشیم گفت: مسایلی که با امنیت ملی سروکار دارد نهادهای ذی ربطی هم باید در خصوص آن نظر دهند از جمله شورای عالی امنیت ملی که بر اساس قانون اساسی در مسایل مربوط به امنیت ملی اختیاراتی دارد و وقتی دولت کار خود را تمام کرد کار مجلس شروع خواهد شد.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین