کد خبر: ۷۸۹۹۵۸
تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
وزارت ورزش در مسایل فنی فدراسیون‌ها دخالت نمی‌کند

وزیر ورزش: از نظر منابع مالی مشکلی نداریم

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به مسایل فنی فدراسیون‌ها ورود نمی‌کنیم گفت: هر آنچه که فدراسیون‌ها نیاز داشته باشند ما در خدمت آن‌ها هستیم و حتی اگر نیاز به اعزام ورزشکاران برای تماشای مسابقات داشته باشند بدون اینکه شرکت بکنند، ما حرفی نداریم و مخالفتی نمی‌شود.
وزیر ورزش: از نظر منابع مالی مشکلی نداریم
آفتاب‌‌نیوز :

«سید حمید سجادی» روز جمعه در حاشیه اختتامیه رقابت‌های جام جهانی اسکی روی چمن به میزبانی پیست بین المللی دیزین در گفتگو با خبرنگاران افزود: ما به دیدگاه و نظر فنی کلیه فدراسیون‌ها احترام می‌گذاریم. بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی از جمله کشتی یکی از نیازهایشان این بوده که در اکثر رقابت‌های بین المللی شرکت کنند که ما از شورای برون مرزی خواستم و موافقت شان را گرفتم که هر آنچه مسابقه بین المللی تیم کشتی ما برای کسب تجربه نیاز دارد تیم شماره ۲، دسته سه و چهار و تیم ملی در رده‌های مختلف اگر نیاز باشد ما به این دیدگاه فدراسیون کشتی احترام می‌گذاریم.

سجادی ادامه داد: مابقی فدراسیون‌ها از جمله اسکی نیز همینطور در صورتی که ریاست فدراسیون به همراه کادر فنی این نظر را داشته باشند ۲ تا سه نفر حالا کمتر یا بیشتر اعزام کردن به رقابت‌ها به هیچ وجه هزینه قابل توجه‌ای نمی‌باشد بلکه سرمایه گذاری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کیفیت رقابت‌های جام جهانی اسکی روی چمن گفت: بنا به دلایلی از جمله شرایط کرونایی تا حدودی از میزبانی و شرکت تیم‌های ورزشی در رویداد‌ها فاصله گرفته ایم. اما با همتی که فدراسیون و همکاری شرکت توسعه و مدیریت بهره برداری پیست بین المللی دیزین همه دست به دست هم داده و سعی کردیم تا میزبانی شایسته‌ای برای این دوره از رقابت‌ها رقم بخورد.

وی در ادامه ضمن تبریک به ورزشکاران ایرانی برای کسب نتیجه در این دوره از رقابت‌ها تصریح کرد: به عقیده بنده نتایج به دست آمده چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان و مدال‌های کسب شده با توجه به کمبود تجارب یک دهه ما در رویداد‌های ورزشی که حضور کمتری داشته ایم و همینطور میزبانی این رویداد که پس از ۱۰ سال اتفاق افتاده به نظرم شرایط مطلوبی می‌باشد.

سجادی در ادامه به برنامه‌ها در فصل زمستان اشاره کرد و گفت: برنامه ما این است که در پیست‌های اسکی برای ورزش‌های زمستانی بویژه اسکی آماده شوند و ورزشکاران بتوانند به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده کنند. بر همین اساس یکی از نکاتی که در پیست دیزین مد نظر ما بود ایمنی رقابت‌ها و به سلامت رسیدن به خط پایان ورزشکاران که مشکل خاصی نیز طی این ۲ روز گزارش نشده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به شرکت ورزشکاران در رقابت‌های برون مرزی و مشکلات احتمالی در این بخش اشاره و تصریح کرد: به رییس فدراسیون نیز این قول را داده ام که هر آنچه که نیاز دارند از نظر تجهیزات سریعتر به ما بگویند تا برنامه ریزی کنیم، خوشبختانه در هیات دولت این فرصت وجود دارد که در صورتی که حتی نیاز به تسهیل سازی، تسریع و گرفتن مجوز‌های خاص ویژه ورزش است این قول را داده ام.

سجادی با بیان اینکه از نظر منابع مالی نیز مشکلی نداریم گفت: این تضمین را نیز داده ام که آنچه نیاز به حمایت مالی باشد در خدمت آن‌ها هستیم تا تیم به مرحله فینال رقابت‌ها به میزبانی ایتالیا به صورت کامل برود و در عین حال تمرینات نیز به صورت مستمر انجام شود.

وی ادامه داد: فضایی که فدراسیون امروز برای انجام مسابقات به آن نیاز دارد در حدود ۲ ماه قبل در اختیارشان بوده در هر صورت پیست بین المللی دیزین دولتی و مربوط به شرکت توسعه می‌باشد، اما شرکت توسعه نیز از ۲ سال پیش آن را به بخش خصوصی اجاره داده و بهره بردار نیز نهایت همکاری را حتی در زمستان داشته و در واقع هماهنگی بین شرکت توسعه، فدراسیون و بهره بردار وجود داشته است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: وظیفه ما در واقع این هماهنگی‌ها می‌باشد با این وجود هر چقدر که برای تمرین نیاز داشته باشند این پیست در اختیارشان می‌باشد، تجهیزات نیز قرار شده تا به ما به صورت مکتوب اعلام و تا آنجایی که می‌توانیم به نسبت به واردات این تجهیزات اقدام کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت از البرز برای برگزاری رقابت‌های جهانی اشاره کرد و گفت: ضمن تشکر از مسوولان ورزشی در البرز، این رویداد‌ها در این استان مسبوق به سابقه بوده و در سایر رشته‌هایی که رنگ و بوی طبیعت را دارد مانند صخره نوردی، دیوار نوردی و کوهنوردی این استان یکی از استان‌های فعال و پیشرو می‌باشد. بر همین اساس در سایر برنامه‌ها در سطح ملی و بین المللی که قرار باشد در این استان برگزار شود ما نیز کمک خواهیم کرد با وجود اینکه امروز چندین برنامه فشرده داشته ام، اما حضورم امروز به نوعی به صورت غیر مستقیم تشکر از تمام کسانی بود که برای انجام این رقابت‌ها زحمت کشیدند.

۲۶ ورزشکار ایرانی و خارجی در رقابت‌های جام جهانی اسکی روی چمن به میزبانی پیست بین المللی دیزین شرکت دارند.

ورزشکارانی از ایران، اتریش، ایتالیا، چک و اسلواکی در این دوره از رقابت‌ها به مدت ۲ روز به رقابت پرداختند که روز نخست این دوره از رقابت‌ها به ۲ رشته مارپیچ بزرگ و مارپیچ سرعت در ۲ بخش بانوان و آقایان اختصاص یافت.

در روز دوم و پایانی رقابت‌های جام جهانی اسکی روی چمن به میزبانی دیزین ورزشکاران در رشته مارپیچ کوچک شرکت کردند.

پیست بین المللی دیزین در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می‌رود.

ارتفاع پیست دیزین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا است و این پیست دارای ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین