کد خبر: ۷۹۵۸۴۷
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
رئیس فدراسیون کشتی درمورد حواشی پیرامون قرعه کشی و مسابقات جهانی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس فدراسیون کشتی درمورد حواشی پیرامون قرعه کشی و مسابقات جهانی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

علیرضا دبیر که به تازگی از مسابقات کشتی قهرمانی جهان در صربستان بازگشته، امروز در مراسم قرعه کشی لیگ حاضر شد و در خصوص مسائل مختلف به صحبت پرداخت. او در ابتدا در مراسم قرعه کشی گفت: من نه می‌خواهم جهان پهلوان شوم و نه چیزی. هر چیزی هست را صادقانه می‌گویم. من نه مجیزگوی وزیر هستم و نه دوست دارم رییس هیاتم مجیزگوی من باشد.

رییس فدراسیون کشتی سپس در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره مسائل مختلف صحبت کرد.

دبیر در ابتدا در خصوص لیگ گفت: مراسم قرعه کشی لیگ کشتی است. متاسفانه ۷، ۸ سالی به لیگ اعتقادی نداشتند، اما ما به خاطر ۵، ۶ کشتی گیر نمی‌توانیم درآمد ۳، ۴ هزار نفر را از بین ببریم. از اول هم محکم گفتم بعد از مسابقات المپیک و جهانی، لیگ برایمان مهم است. سازمان لیگ باید استقلال داشته باشد و حتی به دوستان گفتم باید به فدراسیون پول هم بدهید.

وی در خصوص برخی درگیری‌ها در جریان لیگ دسته اول کشتی عنوان کرد: من با هر کسی که به کشتی کشور لطمه وارد کند، برخورد می‌کند. آن فرد می‌تواند مربی باشد، مغرض باشد یا یک کشتی گیر باشد. چیزی که به من و کمیته انضباطی برمی گردد، محکم می‌ایستیم. به هر حال یک جایی مربوط به امنیت آن شهر و شهرستان برمی گردد.

علیرضا دبیر در ادامه گفت: از تیم‌ها خواهش می‌کنم که محکم قرارداد ببندند و قرارداد شفاف باشد. حتی قرارداد‌ها باید دو، سه ساله شود. از طرف دیگر هم برخی تیم‌ها پول کشتی گیر را نمی‌دهند که ما رای می‌دهیم، اما باید کار در دادگاه پیگیری شود. کشتی گیران خارجی هم می‌توانند توسط تیم‌ها جذب شوند و محدودیتی هم نداریم.

رییس فدراسیون کشتی در بخش بعدی در خصوص جدایی محمد بنا از تیم ملی کشتی فرنگی گفت: ما آنجا در خدمت تیم فرنگی بودیم. کشتی فرنگی را باید دو قسمت کنیم؛ قبل از بنا و بعد از بنا. قبل از بنا حسن رنگرز، علی آبادی و چند نفر دیگر داشتیم. بعد از محمد بنا ۴ طلای المپیک و چند قهرمان دنیا دارد. خیلی جا‌ها کشتی فرنگی از آزاد هم جلو زده است. کسانی که انتقاد می‌کنند، کارنامه‌های خودشان را ببینند. آقای بنا خودش خسته شد. حمید سوریان پیگیری می‌کرد و محمد بنا گفت من نمی‌آیم. هنوز هم از او خواهش می‌کنیم که کنار ما باشد. واقعا در کار خودش استاد و بی نظیر است. حتی می‌خواستیم رنگرز را انتخاب کنیم، مشورت بنا را هم گرفتیم. او باید افتخار بدهد و کنار ما باشد.

وی در خصوص اظهارنظر پدر حسن یزدانی و انتقادی که از رییس فدراسیون کرده، اظهار داشت: اگر قرار باشد درباره هر چیزی اظهارنظر کنم. این همه کشتی گیر هستند که می‌بازند و می‌برند. شاید پدر آن‌ها هم ناراحت شود. من نمی‌توانم جواب همه را بدهم. خدا بیامرز پدر من هم از باختم ناراحت می‌شد. فقط یک چیز کلی بگویم. وقتی یک کلمه از دهانمان درمی آید، باید جوابگو باشیم. درباره خودم می‌گویم که حرف هایم امیدوار راست باشد. بهتر است در این خصوص از خود یزدانی بپرسید. امیدوارم خدا از ما راضی باشد.

دبیر همچنین در رابطه با احتمال تغییر وزن کامران قاسمپور برای المپیک و انتقادات به نبود قهرمانان در کادرفنی گفت: من در حوزه فنی دخالتی نمی‌کنم و باید در خصوص قاسمپور از درستکار بپرسید.

وی افزود: اگر قرار باشد قهرمان جهان و المپیک مربی تیم ملی شود و کنار تشک باشد، باید بیاید و در باشگاه تمرین دهد. ما همیشه نباید مشورت بگیریم. ما درگیر هستیم و شما نکته‌ای دارید، بیاید و بگویید. اینجا عباس جدیدی را می‌بینید و یک روز علیرضا حیدری آمد و کلی حرف‌های خوب زد. با افتخار بازهم می‌گویم حمال کشتی هستم.

رییس فدراسیون کشتی در پایان در خصوص پاداش کشتی گیران هم گفت: یک سال از قهرمانی سال قبل بچه‌ها در جهانی ۲۰۲۱ باقی مانده و هنوز وزارت ورزش پاداش آن‌ها را نداده است. یک نفر بیاید و پاسخگو باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین