کد خبر: ۷۹۶۸۰۷
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
خاتمی گفته "عقده‌گشایی‌ها از دین رمز اصلی اعتراضات بود"
نماینده کرمان در مجلس خبرگان گفت: دین مردم و نظام اسلامی هدف دشمنان است، اما پیشاپیش بگوییم در جنگ احزابی که می‌خواستید دین را بر اندازید، شکست خورده اید و این بار نیز تیرتان به سنگ خورد و در این میان نیز سلبریتی‌های بد امتحان پس داده و با دشمن همراه شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

سید احمد خاتمی امروز چهارم مهرماه در یادواره شهدای شهرستان کهنوج با بیان اینکه بین ۳.۵ تا چهار میلیون نفر فقط در تهران در مراسم پیاده روی اربعین حسینی، به سالار شهیدان ابراز عشق کردند و بیش از سه میلیون نفر در عراق از نجف تا کربلا پیاده روی کردند، افزود: معنای این سخن این است آن پیمانی که مردم ما با دین و با معنویت از آغاز انقلاب داشتند هم چنان ادامه داشته و از این پس نیز این راه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به فوت خانم مهسا امینی افزود: قصه فوت مهسا امینی سوژه دندان گیری برای گروه های تروریستی و مخالفان نظام شد. فوتی که از اول پلیس به صراحت گفت که مطلقا ضرب و شتمی در کار نبوده و کاری که پلیس کرده بر طبق قانون بوده و به قانون عمل کرده است.  گروهک های ضد انقلاب، منتظر اغتشاش بودند که با دین مقابله کنند و خواستند از دین عقده گشایی کنند. قرآن سوزاندند، مسجد سوزاندند، امام زاده سوزاندند که نشان می دهد عقده ای از قرآن و مسجد و امام زاده داشته و در مجموع عقده اصل دین را داشتند.

وی با تاکید بر اینکه حکومت این اراذل و اوباش در کشور را بر نمی‌تابد اظهار کرد: راهپیمایی روز جمعه مردم ایران در سراسر نقاط کشور به این معنا بود که ملت جمهوری اسلامی را خواستار هستند و پای این جمهوری اسلامی ایستاده اند.

نماینده کرمان در مجلس خبرگان رهبری با ذکر اینکه این اراذل و اوباش چادر از سر زن مسلمان ما کشیدند تصریح کرد: اغتشاشات هفته گذشته، سوزاندن پرچم ایران، تخریب ۶۰ آمبولانس و سوزاندن ۱۲ آمبولانس و سوزاندن بانک ها به معنای مقابله با مردم بود که بار دیگر این مردم با حضور میلیونی خود در راهپیمایی روز جمعه؛ ثابت کردند که پای این نظام هستند و اغتشاش گران را محکوم کردند.

امام جمعه موقت کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز و این روزها جنگ احزاب انقلاب اسلامی به راه افتاده است اظهار کرد: فتنه ۷۸ کوی دانشگاه جنگ احزاب بود. منافقین داخلی و رئیس جمهور رزل آمریکا در آن زمان وارد میدان شدند تا به نظام اسلامی آسیب برسانند اما به فضل خدا هیچ غلطی نتوانستند، بکنند. در فتنه سال ۸۸، آمریکا و رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به میدان آمدند و موشه دایان نخست وزیر این رژیم غاصب بارها عنوان کرد؛ تظاهر کنندگان سربازان من هستند و از سران فتنه حمایت کرد، سلطنت طلبان و منافقین آدم کش وارد میدان شدند و به کشور خسارت زدند، اما شاهد بودیم شکست سختی خوردند. فتنه سال ۹۸ با کد رمز بنزین، باز جنگ احزاب شکل گرفت، موفق نشدند و در هفته ای که گذشت دوباره استارت جنگ احزاب زده شد اما خوشبختانه بار دیگر با درایت مردم ناکام ماندند و ملت در برابر براندازان ایستادند. دشمنان و مشرکان دین با شکست های قبلی به دنبال پیدا کردن سوژه هایی بودند تا دوباره فتنه را مشتعل کنند. می خواستند از گرانی ها برای خودشان کلاهی درست کنند، بنا داشتند مهرماه دانشگاه ها را به آشوب بکشانند اما سوژه دندان گیری نداشتند و ماجرای خانم امینی رخ داد، که دیدند سوژه دندان گیری است و دوباره وارد میدان شدند.

خاتمی با بیان اینکه رییس جمهور و رییس قوه قضائیه تاکید کردند که موضوع مرگ خانم امینی را پیگیری کرده و به ملت اعلام خواهند کرد اظهار کرد: در تمام دنیا امثال این حوادث ممکن است، اتفاق بیفتد اما مسئولان اجازه نخواهند داد حق کشی صورت گیرد، اما عقده گشایی ها صورت دیگر آشوب بود و عقده گشایی ها از دین رمز اصلی این اغتشاشات بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مگر مسجد با شما چه کرده که مسجد و قرآن را به آتش می کشید؟ گفت: این تحرکات یعنی عقده گشایی از دین و جنگ با مردم. چادر زن مسلمان را از سر زن مومن می کشید؟ حیا نکردید؟. به حضرت علی(ع) خبر دادند که خلخالی را از پای زن یهودی در آوردند؛ حضرت علی گفت «باید از غصه بمیرید». چادری کشیده شده و استفاده ابزاری از امام علی علیه السلام شده و یک کار رضاخانی رخ داده است پس باید این حرکت را محکوم کرد. و این کد مقابله با دین است.

خاتمی با بیان اینکه چادر را از سر زن مسلمان در آوردند و این امر محکوم است، تاکید کرد: دیگر عقده گشایی آشوب گران از ملت است. برای مقابله با مردم پرچم کشور را می سوزانند. پرچم نماد یک ملت است اما پرچم را سوزاندند، مرگشان باد و شرمشان باد. این مقابله مستقیم با مردم و ملت است.

وی با بیان اینکه هتاکان به سردار شهید سلیمانی، هتاکان به و ولایت فقیه محسوب می شوند گفت: در سال ۸۸ نیز عده ای دست به این کار زدند و به عکس امام راحل توهین و حتاکی کردند و این دو موضوع کاملا نشان می دهد، در این جنگ نیز احزاب و آدم‌ها همان آدمهای قبلی هستند اما از شکست های قبلی جری تر شده اند. در اردوگاه جنگی فعلی همان افراد آمریکا، انگلیس و اسرائیل و بد بخت های روسیاه سلطنت طلبان و منافقان هستند، همان هایی که در سال ۵۷ روز مردم را تبدیل به شام سیاه کردند و هزاران نفر را بی رحمانه کشتند.  شما سلطنت طلبان کسانی بودید که مردم را روی اجاق گاز داغ قرار می دادید و می سوزاندید. به قد و قامت شما حمایت از زنان نمی‌آید، به قیافه شما جنایتکاران، انسان دوستی نمی آید. همین منافقین ۱۷ هزار نفر را بی گناه ترور کردند و چهره ننگین شما این است اما امروز برای یک خانم دل می سوزانید؟

نماینده کرمان در مجلس خبرگان گفت: دین مردم و نظام اسلامی هدف دشمنان است، اما پیشاپیش بگوییم در جنگ احزابی که می خواستید دین را بر اندازید، شکست خورده اید و این بار نیز تیرتان به سنگ خورد و در این میان نیز سلبریتی های بد امتحان پس داده و با دشمن همراه شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین