کد خبر: ۷۹۸۱۸۲
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۹
ایران نوشت: دیروز برخی دانشگاه‌ها شاهد اعتراضات جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران و فردوسی مشهد از یک سو و از سوی دیگر تجمعاتی در محکومیت اغتشاشات بود. همچنین تجمعات محدودتری در برخی دانشگاه‌های شهر‌هایی نظیر اصفهان، رشت و زنجان صورت گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه دولتی ایران اعتراضات روز شنبه در کشور را «اعتراضات پراکنده در برخی دانشگاه‌ها» توصیف کرد.

به گزارش ایران، با شروع رسمی کلاس‌‎های آموزشی از صبح دیروز، برخی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه تهران، فردوسی مشهد و علم و صنعت شاهد اعتراضات جمعی از دانشجویان از یک سو و از سوی دیگر تجمعاتی در محکومیت اغتشاشات بود. دانشجویان معترض خواستار توقف روند آموزشی بودند. همچنین تجمعات محدودتری در برخی دانشگاه های شهرهایی نظیر اصفهان، رشت و زنجان صورت گرفت که حاوی شعارهای ساختارشکنانه بود.

همزمان با تجمعات در دانشگاه تهران، تعداد محدودی از معترضان در بیرون دانشگاه و حوالی میدان انقلاب اقدام به شعار دادن و برهم زدن نظم عمومی کردند که مأموران انتظامی با آنها برخورد کردند و مانع از تخریب و آشوب شدند. البته جمع چندده نفره از آشوبگران همزمان با پایان ساعات کاری در مرکز شهر تهران سعی داشتند با انتقال سطل‌های زباله در وسط خیابان حافظ و شکستن گارد ریل در حوالی پاساژ پرتردد علاءالدین و چهارراه استانبول اقدام به سد معبر کنند که مشاهدات حاکی از آن است در این خرابکاری‌ها برخی افراد توسط پلیس بازداشت شده‌اند و الباقی این افراد پس از مدتی با حضور نیروهای انتظامی متفرق شدند. روز گذشته رسانه های ضدانقلاب سعی داشتند با انتشار پرتعداد و پرتکرار ویدئوهایی از اعتراضات چندنفره، اعتراضات را بیش از واقعیت آن اغراق نمایند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین