کد خبر: ۷۹۸۳۷۱
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
کتاب‌های «سفیدبرفی و گل سرخ»، «شاهزاده و گدا»، «اسپارتاکوس» و «خیاط کوچولو» در قالب مجموعه «کتاب‌های طلایی» توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

کتاب‌های «سفیدبرفی و گل سرخ»، «شاهزاده و گدا»، «اسپارتاکوس» و «خیاط کوچولو» به‌تازگی در قالب مجموعه «کتاب‌های طلایی» توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده‌اند. این‌کتاب‌ها عناوین سیزدهم تا شانزدهم این‌مجموعه هستند.

«اردک سحرآمیز»، «کفش بلورین»، «نهنگ سفید»، «فندق‌شکن»، «پشه بینی‌دراز»، «آرتورشاه و دلاوران میزگرد»، «سندباد بحری»، «اولیس و غول یک‌چشم»، «سفر‌های مارکوپولو»، «جزیره گنج»، «هایدی» و «شاهزاده‌های پرنده» عناوین دوازده‌کتابی هستند که پیش‌تر در قالب بازنشر این‌مجموعه منتشر و راهی بازار نشر شدند.

محمدرضا جعفری در دهه ۴۰ به‌عنوان مترجم، کتاب‌های طلایی را برای گروه سنی نوجوان ترجمه کرد که در داستان‌هایش، مطالب آموزنده درباره زندگی نهفته بود. حالا پس از گذشت بیش از ۵۰ سال، این‌کتاب‌ها دوباره چاپ شده‌اند. جعفری پس از آموختن زبان انگلیسی، داستان‌های «کتاب‌های طلایی» را ترجمه کرد و در توضیح درباره این‌کتاب‌ها می‌گوید نظیر برخی از این‌قصه، بین قصه‌های ایرانی هم دیده می‌شود و نویسندگان قصه‌ها، انشای خود را با معلومات کودکان در سنین مختلف منطبق کرده‌اند.

مقدمه و توضیحی که جعفری برای این‌مجموعه نوشته مربوط به فروردین سال ۴۲ است که در نسخه بازچاپ این‌مجموعه هم چاپ شده است. مجموعه کتاب‌های طلایی بناست ۶۶ عنوان قصه را در بر بگیرد. جعفری در مقدمه جدیدی که سال ۹۸ برای این‌مجموعه نوشته می‌گوید کتاب‌های آن، مطالب آموزنده‌ای درباره زندگی دارند و به همین‌دلیل هیچ‌وقت نمی‌میرند. داستان برای بچه‌ها نوشته‌ای بی‌جان نیست بلکه در خیال آن‌ها جان می‌گیرد و با آن‌ها زندگی می‌کند.

«سفیدبرفی و گل سرخ»، سیزدهمین عنوان «کتاب‌های طلایی» است که با ترجمه محمدرضا جعفری عرضه شده و ۳ داستان یا افسانه اروپایی «سفیدبرفی و گل سرخ»، «تولد غم‌انگیز» و «پشم زرین» را در بر می‌گیرد.

این‌کتاب با ۳۲ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه شده است.

کتاب بعدی داستان معروف «شاهزاده و گدا» اثر مارک تواین نویسنده آمریکایی است که این‌اثر هم توسط محمدرضا جعفری ترجمه شده است. این‌قصه، داستان گدایی است که برای چندروز شاهزاده می‌شود و داستان شاهزاده‌ای است که برای چند روز گدا می‌شود. در نتیجه شاهزاده با درد و رنج‌های رعایایش از نزدیک آشنا می‌شود و گدا هم که فکر می‌کرد زندگی ثروتمندان و توانگران بدون رنج و ناراحتی است، با واقعیت‌های این‌نوع زندگی آشنا می‌شود.

این‌کتاب هم با ۴۰ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر شده است.

پانزدهمین کتاب مجموعه «کتاب‌های طلایی»، «اسپارتاکوس» با ترجمه محمدرضا جعفری است که براساس فیلم سینمایی «اسپارتاکوس» با کارگردانی استنلی کوبریک نوشته شده است.

«شورش آغاز می‌شود»، «حمله به کاروان»، «محاصره سپاه اسپارتاکوس»، «آغاز حمله لژیونرها»، «حمله متقابل»، «بازگشت به اردوگاه»، «حمله دوباره»، «اسپارتاکوس جستجو می‌کند»، «نقشه اسپارتاکوس چه بود؟»، «اجرای نقشه»، «سنای روم دستور می‌دهد»، «اوضاع تغییر می‌کند»، «معامله با دزدان دریایی»، «رم فکر چاره قطعی می‌کند» و «پایان و سرنوشت» عناوین بخش‌های مختلف این‌داستان هستند.

این‌کتاب با ۳۱ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان به بازار آمده است.

شانزدهمین‌کتابی هم که در قالب «کتاب‌های طلایی» چاپ شده، داستان «خیاط کوچولو» با ترجمه هومان قشقایی است.

در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم:

خیاط از خجالت نمی‌توانست کلمه‌ای حرف بزند. او خودش را به پای شاهزاده عامر انداخت و زاری‌کنان گفت: «شاهزاده! آیا تو مرا می‌بخشی؟»

شاهزاده جواب داد: «شعار خانواده ما این است: با دوستان مروت و با دشمنان مدارا.»

سلطان که اشک بر گونه‌هایش می‌غلتید، گفت: «چه قلب پاکی!» و پسرش را در آغوش گرفت. همه امرا و بزرگانی که در تالار بودند از جا برخاستند و فریاد کشیدند: «زنده باد شاهزاده عامر!»

در این بین لاباخان جعبه کوچک را برداشت و از میان جمعیت و محافظین عبور کرد و پنهانی از قصر بیرون رفت. اسبش را زین کرد و به طرف اسکندریه به راه افتاد.

همه این اتفاقات برای او مثل خواب بود و از آن‌همه ماجرا فقط یک جعبه کوچک برایش مانده بود.

این‌کتاب هم با ۳۲ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین