کد خبر: ۷۹۸۴۱۶
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز منافع و وحدت ملی ما در گرو انسجام داخلی است، نباید اجازه دهیم عده ای مزدور برای ایجاد تفرقه در کشور نقش آفرینی کنند، بلکه باید آنان را در رسیدن به نقشه هایشان ناکام بگذاریم.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد مهدی اسماعیلی یکشنبه شب در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت در مشهد، افزود: امروز همه اهالی فرهنگ و هنر از کیان و منافع ملی کشور با تمام وجود پاسداری می کنند، من عاطفه شما هنرمندان را نسبت به این خاک و ملت عزیز دیده ام و شما را آموزگاران مردم در وطن دوستی و حمایت از وحدت ملی و انسجام کشور می دانم.

وی اظهار داشت: کشورمان امروز بیش از هر چیز به آرامش و وحدت ملی نیاز دارد، پیشتاز این عرصه، هنرمندان عزیز و پیشکسوت هستند که باید نقش خود را ایفا کنند، چرا که عده ای دوست ندارند کشورمان به این گستردگی و سربلندی باشد و خوابهای بدی را برای ایران دیده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: ۳۰ سال قبل یکی از تئورسین های اصلی در آمریکا نقشه ای را برای منطقه خاورمیانه ترسیم کرده که امروز از آرشیو محرمانه آنها بیرون آمده است و نشان می دهد که آنان به دنبال ایجاد یک خاورمیانه جدید با کشورهای جدید و قابل مدیریت در این منطقه هستند.

اسماعیلی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور، گفت: وقتی فوت غم انگیز دختر خوب کُرد مشخص شد، رییس جمهور در ازبکستان بودند و من هم ایشان را همراهی می کردم، ایشان بلافاصله به وزیر کشور دستور پیگیری مساله را دادند و وقتی به تهران آمدند هم با پدر این دختر تماس گرفتند، بعد عده ای از سر غفلت و ناآگاهی این مساله را که همه ما را داغدار کرده است، بهانه کردند که ایران را دچار التهاب کنند.

وی ادامه داد: شبکه های تلویزیونی مزدوری که با پولها و دلارهای نفتی کشورهای مرتجع منطقه اداره می شود، آن هم کشورهایی که همین دو سال قبل یکی از آنها، یک خبرنگار منتقد خودش را در سفارتخانه اش در یک کشور دیگر اره کرد، هر ۱۰ دقیقه یک خبر التهاب آور از ایران تولید می کنند، جامعه جوان ما هم ممکن است متاثر شود، اما ما به عنوان مسئولان و شما به عنوان هنرمندان پیشکسوت باید بتوانیم در این زمان نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر چقدر بر سن هنرمندان افزوده می شود، به همان نسبت قدر و منزلتشان افزایش می یابد، چهره های خاطرانگیز و پرتلاش در هنرهای مختلف و حوزه های مختلف فرهنگی و هنری، جمع ویژه ای هستند که در قالب موسسه هنرمندان پیشکسوت گرد هم آمدند و خانواده خوبی را تشکیل داده اند.

اسماعیلی اظهار داشت، ایران عزیز و سرافراز ما در حوزه های تمدنی و فرهنگی سابقه چندین هزار ساله دارد و امروز از هنرمندانی برخوردار است که به منافع ملی فکر می کنند و به آن احترام می گذارند، آسایش و امنیت امروز ایران به راحتی بدست نیامده و حاصل روزهای سختی و پرمررات گذشته است، کشورمان در همین یک صد سال اخیر روزهای تلخی را پشت سر گذاشته و مورد یورش متفقین، روسها و عراق قرار گرفته و حتی تا آستانه انتزاع و تجزیه کامل پیش رفته است.

وی اضافه کرد: اما امروز قدرتهای بزرگ دنیا در مقابل عظمت ایران چاره ای به جز تسلیم ندارند، روسیه در یک منطقه از حوزه استحفاظی خود مجبور است تجهیزات جنگی مورد نیازش را از ایران خریداری کند، کشورهای مختلف برای اینکه آرامش در منطقه حاکم شود، به سمت ایران آمده اند، به طوری که مذاکرات و رفت و آمدهای خارجی در کشورهای مختلف افزایش یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما در دولت و وزراتخانه آغوشمان به روی اهالی فرهنگ و هنر باز است و خود را خادم هنرمندان و فرهنگ دوستان می دانیم و با همه وجود افتخار می کنیم که خداوند این لطف را در حق ما روا داشته است که امروز ردای خدمتگزاری به اهالی فرهنگ و هنر را بر تن کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین