کد خبر: ۷۹۸۶۹۰
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲
رییس جمهور گفت: امیدوارم با شناخت وظایف مجمع که در حکم صادره رهبری مشخص شده است، وظایف خود را به خوبی اجرا کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم افتتاح نهمین دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکر از مقام معظم رهبری برای اعتماد به اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: باید به حقایق کشور احاطه داشت تا تشخیص مصلحت کشور متقن تهیه شود. مسئولیت مجمع را از این جهت خطیر می‌دانم. نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام اهمیت دارد. رهبری تاکید دارند این نظارت ها باید انجام شود. رهبری اجازه داده اند در صورت نیاز، سیاست های کلی اصلاح شود تا این سیاست‌ها به درستی اجرا شود. تنقیح سیاست‌ها مورد تاکید رهبری است.

رئیسی تاکید کرد: در بیانیه گام دوم رهبری باید محورهای کلیدی استقلال، آزادی، توجه به عدالت، علم و فناوری ،سبک زندگی اسلامی توجه کرد. این موارد باید در جهت گیری کلی کشور دیده شود.

وی ادامه داد: اجرای سیاست های کلی مورد تأکید من به عنوان رییس جمهور است و من معتقدم کشور باید در این مدار بچرخد. قانونگذاران، مجریان و سایر دستگاه ها باید به سیاست های کلی توجه کرده تا این سیاست‌ها اجرا شود و شاخص عملکرد دستگاه ها باشد. ما خود را مقید به اجرای سیاست های کلی نظام می دانیم. ما تاکید داریم برنامه هفتم توسعه مطابق سیاست‌های کلی کشور باشد و آمادگی کامل برای همکاری با مجمع تشخیص مصلحت نظام و بخش نظارت آن داریم.

رئیس جمهور در پایان گفت: امروز رهبری در راس نظام است که سخن او فصل الخطاب بوده و هدایت های حکیمانه ایشان در روز گذشته همه مشکلات را خاتمه داد. همه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای افزایش اعتماد و امید به دستگاه های نظام به کار گیرند تا مردم امیدوار و دشمن ناامید شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین