کد خبر: ۷۹۸۹۱۸
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
رهبر جریان حکمت ملی عراق بار دیگر پایان یافتن بحران سیاسی و امتیازدهی به نفع عراق و منافع ملی مردم آن را خواستار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

دفتر سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای از دیدار او با ایریک شووالیه، سفیر فرانسه در عراق و گفتگو درباره تحولات سیاسی این کشور، سازوکارهای اجرای حقوق درنظر گرفته شده در قانون اساسی این کشور، تشکیل دولتی مردمی و راه‌های تقویت روابط میان بغداد و پاریس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ارث نیوز عراق، طبق این بیانیه، حکیم در این دیدار بار دیگر پایان یافتن بحران سیاسی فعلی از راه گفتگو و نیز امتیازدهی به نفع عراق و منافع عالی ملی آن را خواستار شد و گفت: درگیری‌های جانبی تنها موجب از دست رفتن منافع مردم و زیان رسیدن به آنها خواهد شد.

همچنین در این بیانیه آمده است، رهبر جریان حکمت ملی عراق در این دیدار بار دیگر به تمایل شدید کشورش برای تعامل با همه در راستای تحقق منافع و حفظ حاکمیت این کشور اشاره کرده و بر اهمیت استفاده از فرصت‌های موجود برای بازسازی عراق تاکید کرد.

او افزود: سفیر فرانسه موضعگیری کشورش را ابراز داشته و اعلام کرد که پاریس به خواست عراقی‌ها برای انتخاب نمایندگان خود احترام می‌گذارد و موضعگیری یکسانی با همه دارد، او همچنین همبستگی ملی عراق در مراسم زیارت اربعین حسینی را ستود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین