کد خبر: ۷۹۹۵۵۱
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴

هشدار روسیه به آمریکا و دیگر حامیان اوکراین

وزیر خارجه روسیه به آمریکا و دیگر حامیان رژیم کی‌یف درباره «دخالت عمیق‌تر» آن‌ها در درگیری‌های روسیه و اوکراین هشدار داد.
هشدار روسیه به آمریکا و دیگر حامیان اوکراین
آفتاب‌‌نیوز :

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه به حامیان اوکراین هشداری تند داد این هشدار درست بعد از انفجار پل کریمه به حامیان اوکراین داده شد.

وزیر خارجه این کشور در نشست کمیسیون «همکاری بین‌المللی و حمایت از هم وطنان ساکن خارج» شورای عمومی حزب «روسیه متحد» درباره ادامه مداخلات آمریکا و حامیانش در قبال بحران اوکراین حرف زد.

بنا بر گزارش وبگاه «نیوز آور اودیشا»، سرگئی لاوروف در نشست حزب حاکم روسیه به آمریکا و دیگر حامیان «رژیم کی‌یف» درباره حضور و مداخله بیشتر آنها به شدت هشدار داد.

وزیر خارجه روسیه گفت:

*«عملیات ویژه نظامی (روسیه در اوکراین) چند حقیقت نگران کننده را فاش کرده است، از جمله برنامه‌های بیولوژیکی نظامی غیرقانونی در آزمایشگاه‌های ایجاد شده توسط پنتاگون و همچنین آزمایش‌هایی با ایجاد مواد شیمیایی ممنوعه. خطرناک‌ترین حملات توپخانه‌ای به نیروگاه اتمی زاپوروژیا هم ادامه دارد».

*«این شخصیت شواهد بیشتری از تهدید ناشی از رژیم کی‌یف را به جهان ارائه داد. برای خنثی کردن همین تهدید بود که عملیات نظامی ویژه آغاز شد. هر تلاشی که وزرا و مشاوران زلنسکی انجام می‌دهند که به ما اطمینان دهند منظور او چیز متفاوتی بوده، فقط مضحک است. همه ما یادمان هست که او در ماه فوریه گفت اوکراین می‌خواهد سلاح اتمی داشته باشد. این بدان معناست که او مدتها پیش عمیقاً این ایده را پذیرفته است».

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین