کد خبر: ۸۰۰۰۳۹
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

سردار رضایی: اکثر افرادی که در اعتراضات به خیابان می‌آیند تماشاچی هستند

جانشین فرماندهی کل انتظامی با بیان اینکه اکثر افرادی که در اغتشاشات به خیابان می‌آیند تماشاچی هستند، گفت: برخی از این افراد مزدور و تروریست هستند.
سردار رضایی: اکثر افرادی که در اعتراضات به خیابان می‌آیند تماشاچی هستند
آفتاب‌‌نیوز :

سردار قاسم رضایی جانشین فرماندهی کل انتظامی صبح امروز در مراسم چهاردهمین نشست فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی مستقر در تهران گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنند که پایه آن اسلام است و سکاندار این نظام ولی فقیه است. به فرموده بزرگواران ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران سه قوا دارد، ارتش، سپاه و فرماندهی انتظامی که هر قوا وظایف مشخصی دارد اما همه با هم پیوستگی دارند و در راستای آرامش جامعه و امنیت داخلی پیوستگی دارند.

رضایی گفت: تنها کشوری که هم مأموریت پلیسی و هم مأموریت مرزبانی را یک واحد انجام می‌دهد انتظامی جمهوری اسلامی است و به همین دلیل به مجموعه انتظامی فقط پلیس گفته نمی‌شود.

پلیس محبوب ترین سازمان از سوی مردم انتخاب شده است

جانشین فراجا گفت: یکی از سازمان‌هایی که بالاترین رتبه در نظرسنجی را از سوی مردم دارد، انتظامی است. انتظامی کل کشور محبوب ترین سازمان از نظر مردم است.

رضایی بیان کرد: مرزبانان در بخشی از عملکرد خود به مقابله با تروریست‌ها می‌پردازد و در این راه شهدای زیادی را هم تقدیم کرده است؛ زمانی که طالبان در افغانستان روی کار آمد و ترددهای غیرمجاز زیاد شد، برخی از خانم‌های باردار افغانستانی در مرزهای ایران وضع حمل کردند و داروهای بهداشتی و امکانات مرزبانان در اختیار این افراد قرار گرفت.

اعتراض در ایران آزاد است اما شورش خط قرمز پلیس است

وی ادامه داد: اعتراض در ایران آزاد است اما برخی از افراد هستند که می‌خواهند از اعتراض سو استفاده کنند، اعتراض حق مردم است اما زمانی که به شورش تبدیل می‌شود آن زمان می‌شود خط قرمز پلیس؛ جمعیتی که به خیابان‌ها می آیند اکثراً تماشاگر هستند و تعداد کمی مزدور و تروریست هستند.

جانشین فراجا تصریح کرد: برخی از کشورها تحت تأثیر آمریکا و صهیونیسم غاصب قرار می‌گیرند و می‌گویند حقوق بشر در ایران رعایت نمی‌شود! اما رسانه‌های بیگانه وارونه اخبار را منتقل می‌کنند، چرا زمانی که پلیس آمریکا زانوی خود را بر گلوی افراد بی گناه می‌گذارد و آنها را خفه می‌کنند حرفی از حقوق بشر نمی‌زنند؟

وی افزود: اگر پلیس ایران می‌خواست در تجمعات صرفاً نظامی عمل کند جور دیگری رفتار می‌کرد اما در کشور آزادی بیان برای اعتراض است اما برخی از افراد از این اعتراضات سوءاستفاده می‌کنند و هنجارهای جامعه را برهم می‌زنند.

پیام مردم ایران "درود بر پلیس" است

رضایی گفت: زمانی که مردم ایران در روز رحلت پیامبر خودجوش به میدان آمدند پیام آنها درود بر پلیس بود؛ شعار مردم ایران این است نه حرف‌هایی که یک عده مزدور و تروریست می‌زنند.

جانشین فراجا گفت: حاکمیت و حکومت ایران مردمی است و ایران یک کشور خشک نظامی نیست، اما سلطه استکبار این را وارونه جلوه می‌دهد.

رضایی بیان کرد: ایران هیچ محدودیتی برای تعامل با کشورها ندارد البته با برخی از کشورهای استکباری و یا رژیم صهیونیسمی اسرائیل حرفی ندارد؛ ما به عنوان پلیس آمادگی تجارب را داریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین