کد خبر: ۸۰۰۰۵۶
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
در جریان این اعتراضات صدها نفر نیز بازداشت شده اند

آمار جانباختگان نیرو‌های امنیتی در حوادث اخیر اعلام شد؛ ۲۴ شهید و ۲۰۰۰ مجروح/ آماری از کشته‌های معترضان نیست

روزنام وابسته به دولت نیز در گزارشی نوشت: تا روز شنبه، ۲۴ نفر از اعضای بسیج و نیروهای انتظامی در جریان حفاظت از امنیت ایران به شهادت رسیدند. همچنین براساس گفته، جانشین فرماندهی انتظامی کشور حدود دو هزار نفر از نیروهای پلیس در حوادث اخیر مصدوم شدند.
آمار جانباختگان نیرو‌های امنیتی در حوادث اخیر اعلام شد؛ ۲۴ شهید و ۲۰۰۰ مجروح/ آماری از کشته‌های معترضان نیست
آفتاب‌‌نیوز :

سردار قاسم رضایی، جانشین فرماندهی انتظامی کشور با ابیان اینکه "حدود دو هزار نفر از نیروهای پلیس در حوادث اخیر مصدوم شدند" در جمع خبرنگاران گفت: قانون به ما تکلیف کرده است که مسئول برخورد با مجرمان باشیم، البته بدانید کشته‌سازی یکی از ترفندهای این افراد است همچنین برخی‌ها را می زنند و می‌کشند و این اقدام را به گردن نیروهای نظامی و انتظامی می‌اندازند و در تجمعات اعلام می‌کنند که پلیس آنان را کشته است.

روزنامه ایران، وابسته به دولت نیز در گزارشی با اشاره به اینکه "تا روز شنبه، ۲۴ نفر از اعضای بسیج و نیروهای انتظامی در جریان حفاظت از امنیت ایران به شهادت رسیدند." نوشت: سرهنگ پاسدار شهید «سید حمیدرضا هاشمی»، معاون اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان عصر جمعه ۸ مهرماه در غائله سیستان و بلوچستان توسط عوامل تروریستی به شهادت رسید.پاسدار شهید «محمدامین آب درشکر» (نیروی خرید خدمت) بود که در جمعه خونین زاهدان برای مقابله با ناامنی اعزام شد و توسط نیروهای جیش الظلم بشدت مجروح شد و روز بعد از حادثه به شهادت رسید.پاسدار شهید «علی ‌بیک وارازی» در درگیری‌های ۹ مهرماه در خیابان جام جم زاهدان مجروح و به مقام شهادت نائل آمد.

روزنامه دولت نوشت: بسیجی شهید «محمدامین عارف» از شهدای جمعه سیاه زاهدان، بسیجی شهید «ناصر براهویی» یکی از بسیجیان اهل سنت ناحیه سپاه زاهدان که در اغتشاشات و آشوب‌ها مجروح شده بود، در روز ۱۳ مهر به خیل شهدا پیوست.شهید «سعید برهانزهی ریگی» جوان بسیجی اهل سنت طرح امنیت سپاه که در اغتشاشات زاهدان مجروح شده بود، به مقام شهادت نائل شد.گروهبان‌یکم شهید «فرید کرم‌پور حسنوند» ۲۱ ساله و متولد شهرستان چگنی و ساکن شهر پرند که در آشوب‌های خیابانی شهرستان رباط‌ کریم بر اثر زیر گرفتن یک خودروی سواری در ۳۰ شهریور مجروح و سپس در روز پنجم مهرماه به درجه شهادت نائل آمد.شهید «حسین تقی‌پور» از بسیجیان فعال سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران درحالی که برای ایجاد امنیت و آرامش شهر برای هموطنانش در درگیری حضور پیدا کرده بود، با اعمال وحشیانه برخی آشوبگران در منطقه تهرانپارس به شهادت رسید.ستوان‌یکم شهید «مسلم جاویدی مهر» افسر تیپ ۲۷۷ متحرک هجومی شهید تولایی بود که چهارشنبه ۳۰ شهریور در ماجرای اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر بدون داشتن هیچ مأموریت و ابلاغی، هنگام دفاع از مردم و اموال عمومی و برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به بیت‌المال توسط اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.بسیجی شهید «حسین اوجاقی» متولد ۱۳۷۰ و فرمانده پایگاه علامه طباطبایی مسجد فاطمی تبریز چهارشنبه، ۳۰ شهریورماه، برای مقابله با آشوبگران در مقابل مصلای تبریز حضور داشت که با ضربه چاقوی اغتشاشگران ضد انقلاب به شهادت رسید.

آمار قربانیان نیرو‌های امنیتی در حوادث اخیر اعلام شد؛ ۲۴ شهید و ۲۰۰۰ هزار مجروح/ آماری از کشته‌های معترضان نیست

روزنامه ایران افزود: شهید «محمدرسول‌ دوست محمدی» یکی از نیروهای بسیجی در مشهد، شامگاه سی ام شهریور ۱۴۰۱ در حوالی ساعت ۲۳ توسط اغتشاشگران به شهادت رسید.شهید «رضا زارع‌ مؤیدی»، همیار پلیس و مدافع امنیت، فرزند شهید انوشیروان زارع‌مؤیدی از شهدای خلبان، سه‌شنبه ۲۹ شهریور در تجمعات غیرقانونی در خیابان معالی آباد شیراز، همراه با چهار مأمور پلیس مضروب شد و به دلیل شدت جراحات وارده، به فیض شهادت نائل آمد.شهید «علی‌اصغر قورت‌بیگلو» بسیجی فعال یکی از پایگاه‌های نیروی مقاومت بسیج شهر کرج که در ۱۳ مهرماه توسط عده‌ای اغتشاشگر به درجه رفیع شهادت رسید.بسیجی شهید «عباس خالقی» از حوزه شهید قاسم سلیمانی پایگاه امام رضا(ع) تاکستان بر اثر شلیک گلوله توسط اغتشاشگران و اراذل و اوباش به شهادت رسید.شهید «امیررضا اولادی» از بسیجیان شیراز در تجمعات و اعتراضات شهریور ۱۴۰۱ به شهادت رسید.شهید «سید عباس فاطمیه» اهل روستای باشلان‌بوشلو در نوشین‌شهر ارومیه و به شغل کشاورزی مشغول بود که توسط اغتشاشگران در ارومیه مجروح و پس از سه روز در حالت کما روز ۳ مهر به شهادت رسید و با حضور پرشور مردم انقلابی، ولایتمدار و قدرشناس این شهر تشییع شد.شهید «محمدحسین سروری» مسئول فرهنگی پایگاه امام حسن مجتبی(ع) روستای حسین‌آباد از توابع شهرستان گرمسار بود. ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ براثر شلیک گلوله از سوی آشوبگران در اغتشاشات اخیر به درجه رفیع شهادت نائل شد.شهید «مهدی زاهدلویی» از طلبه‌های بسیجی استان قم که در آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر قم از ناحیه قلب با سلاح سرد مجروح شده بود و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.سرهنگ دوم شهید «داوود عبداللهی» فرمانده یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان مریوان بود که در اغتشاشات اخیر به شهادت رسید.

ایران در ادامه نوشت: بسیجی شهید «مجتبی امیری دوماری» از مدافعان مردمی امنیت شهرستان قشم که بر اثر حمله وحشیانه اشرار آشوبگر مسلح در شامگاه چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ هدف اصابت گلوله قرار گرفته بود، روز ۹ مهر به علت شدت جراحت وارده در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به فیض شهادت نائل آمد.بسیجی شهید «پوریا احمدی» ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱در جریان اغتشاشات اخیر در منطقه پیروزی تهران بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقوی آشوبگران مجروح شد و روز ۱۳ مهرماه بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.شهید «غلامرضا بامدی» از نیروهای لشکر ۲۲ بیت‌المقدس کردستان عصر ۱۶ مهر ماه در محوطه بازارچه تاناکورای سنندج در حالی که می‌خواست از اموال مردم محافظت کند مورد هدف تیر عوامل گروهک‌ها قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت رسید.شهید «سلمان امیراحمدی» بسیجی مدافع امنیت شامگاه شنبه۱۶مهر با شلیک مستقیم سلاح گرم توسط اراذل و اوباش در منطقه ۱۷ تهران به شهادت رسید.پرستار شهید «محمد فلاح»، در اغتشاشات شهر آمل با اصابت تفنگ ساچمه‌ای جان خود را از دست می‌دهد و به شهادت می رسد.

گفتنی است که تاکنون در جریان اعتراضات بعد از مرگ تلخ مهسا امینی، ده‌ها نفر نیز کشته و زخمی شده‌اند. همچنین هزاران نفر در این تجمعات بازداشت شده‌اند. برخی منابع خبری خارج از کشور تعداد کشته‌ها را بیش از صد نفر اعلام کرده‌اند با این حال، هنوز آمار رسمی از سوی مسئولان در خصوص جانباختگان اعتراضات اعلام نشده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
13
122
...مگه سال 98 سر بنزین تعدا کشته ها رو اعلام کردید ؟ ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
98
24
آمار معترضان یا اغتشاشگران مسلح؟چقدر ...شما جنابان عوامل خبرگزاری آفتاب نیوز سوخته و از دور خارج شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
10
105
آمار.... . .کشته شده های مردمی راندارن؟مگه میشه بهشت زهراچندنفرروثبت کرده تازه درتهران شهرستانهاهم همینطورمگه میشه این همه انسان کشته شده اونوقت آمارندارن ؟
ایرانی فقیر و وفقیرتر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
6
95
این جماعت که از آما... مردم هم اطلاع دارند چطور آمار کشته ها را ندارند....
در امام زاده صالح مادر یکی از کشته شدگان هواپیما را دیدم که با ناله و گریه میگفت کاش روی سنگ قبرت ننوشته بودند ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
6
92
الحمدالله فیلمهاش هست همه راتحویل سازمان ملل بدین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
7
109
نمیگه چقدر از مردم کشته شدن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
6
93
امیدوارم شرافت چاپ اینو داشته باشید.
فامیلی یکی از اینها هم فامیلی مسولین مملکت نیست. در حالی مردم ... ...فرزندان و اقوام (برخی)مسولیین توی خارج از کشور دنبال زندگی و رفاه خودشونن.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین