کد خبر: ۸۰۰۱۶۶
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۸
متهم اصلی پرونده در دادگاه مدعی شد برادرش عامل قتل است و مقتول را با انگیزه ناموسی به کام مرگ کشانده است.
آفتاب‌‌نیوز :

مردی که متهم است به خاطر همسر برادرش مرتکب قتل شده است با انکار اتهامش در جلسه دادگاه پرونده را پیچیده‌تر کرد.

این مرد متهم است ۱۲ سال قبل در جریان یک انتقام‌گیری ناموسی به خاطر همسر برادرش دوست خودش را به قتل رسانده است.

کشف جسد

۱۲ سال قبل جسد مردی در یک گودال در ورامین پیدا شد. این جسد را یک کشاورز در نزدیکی مزرعه بلال پیدا کرد. او به ماموران گفت: من در مزرعه مشغول کار بودم که متوجه گودالی شدم و بعد دیدم جسدی داخل آن است.

به این ترتیب ماموران در محل حاضر شدند و با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات خود را آغاز کردند.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد مقتول به نام هرمز مورد ضرب و جرح قرار گرفته و بعد گلویش بریده شده است. این نحوه قتل نشان از یک درگیری شدید و انتقام‌گیری خونین داشت.

پلیس متوجه شد مقتول آخرین بار با مردی به نام سعید در تماس بوده است. ماموران به ردیابی سعید پرداختند اما او همزمان با کشته شدن هرمز به محل نامعلومی گریخته بود.

تلاش برای ردیابی سعید بی‌نتیجه ماند و پلیس ردی از او به دست نیاورد.

اعتراف به جنایت بعد از ۱۱ سال

در حالی که ۱۱ سال از این ماجرا گذشته بود ماموران رد سعید را در یکی از روستاهای گرگان یافتند و او را بازداشت کردند.

متهم در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و برادرش وحید را به عنوان عامل جنایت معرفی کرد.

او گفت: من آن شب فقط همراه برادرم بودم و برادرم وحید هرمز را کشت. برادرم حالا مدتی است به جرمی در زندان است.

با اطلاعاتی که این متهم به پلیس داده بود وحید تحت بازجویی قرار گرفت و ادعای ناموسی را به عنوان انگیزه جنایت مطرح کرد.

وحید گفت: هرمز به زن برادرم نظر داشت. من به‌تازگی متوجه شده بودم او زن برادرم را آزار داده است. به همین خاطر با هرمز که دوستم بود به بهانه خرید موادمخدر قرار گذاشتم. وقتی سر قرار آمد به او گفتم چرا به ناموس مردم نظر دارد؛ اما او انکار کرد که کنترل اعصابم را از دست دادم و با چوب به سرش زدم. سپس با چاقو به جانش افتادم و چند ضربه به او زدم. وقتی هرمز داخل کانال آب افتاد، گلویش را بریدم و فرار کردم.

متهم ادامه داد: چون آخرین بار از گوشی تلفن برادرم با هرمز تماس گرفته بودم در این سال‌ها پلیس در تعقیب برادرم بود. من مدتی قبل به زندان افتادم و برادرم هم در این سال‌ها در روستاهای گرگان زندگی مخفیانه داشت. او بی‌گناه است و دستی در این ماجرا ندارد.

به دنبال اعتراف‌های این مرد، پرونده‌اش با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و او در دادگاه از خود دفاع کرد.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند.

سپس سعید در جایگاه متهم قرار گرفت و همه چیز را انکار کرد. او گفت: من یک روز در خانه بودم که زن برادرم در حالی که سر و وضعی آشفته داشت به سراغم آمد و گفت دوستم هرمز او را آزار داده است. از شنیدن این حرف شوکه شدم و از زن برادرم خواستم تا به برادرم حرفی نزند. یک ماه از این ماجرا نگذشته بود که برادرم با من تماس گرفت و در حالی که عصبانی بود از من گلایه کرد. او ‌گفت همسرش ماجرا را برایش توضیح داده است. به همین خاطر برادرم تصمیم گرفت هرمز را گوشمالی دهد. آن روز من به بهانه خرید و فروش موادمخدر با هرمز قرار گذاشتم و همراه برادرم سر قرار رفتم.

متهم ادامه داد: برادرم در بین راه گفت قصد دارد هرمز را ادب کند اما من می‌دانستم می‌خواهد او را بکشد. وقتی سر قرار رفتیم برادرم با چاقو به هرمز حمله کرد و چند ضربه به سینه و پهلوی او زد. وقتی هرمز در کانال آب افتاد سرش را برید.

پیرو ادعای تازه این متهم، قضات وارد شور شدند و با توجه به ادعای جدید مطرح‌شده دستور تحقیقات دوباره را صادر کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین