کد خبر: ۸۰۰۴۳۱
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷

مقام سپاه: نقش نفوذی‌ها در ایجاد فتنه علیه ایران قابل تامل است

فرمانده سپاه قدس گیلان، نقش نفوذی‌ها در ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی را بسیار قابل تامل دانست و گفت: نفودی‌ها همواره با گرا دادن به دشمن برای ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.
مقام سپاه: نقش نفوذی‌ها در ایجاد فتنه علیه ایران قابل تامل است
آفتاب‌‌نیوز :

سردار محمد عبدالله پور در نشست با فعالان فضای مجازی استان گیلان که در سالن شاهد شهرستان رشت برگزار شد، با بیان اینکه ایران در دوران پهلوی زیر سلطه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بوده است، اظهار کرد: امام خمینی(ره) با پیروزی انقلاب اسلامی موازنه قدرت و نظام حاکم در جهان بین الملل را تغییر داد.

وی با اشاره به دلایل دشمنی دیرینه استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: حضرت امام(ره) مردم را از نظام سلطه نجات داد، زیرا نظام سلطه نمی گذارد کسی در این دنیا در معادلات جهانی نقش دیگری ایفا کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر لزوم توجه به چرایی ایجاد توطئه استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: از نخستین روزهای انقلاب انواع توطئه‌ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام شد که نمونه بارز آن اتفاقات اوایل انقلاب، ترورهای انجام شده و فتنه‌های دهه‌های اخیر بوده است زیرا آمریکا حضور ایران قدرتمند را مانع اجرای برنامه‌های خود می‌دانست.

عبدالله‌پور با بیان اینکه طی ۴۴ سال گذشته جمهوری اسلامی در حوزه های سیاسی، اقتصادی، امنیت، روابط بین الملل و نفوذی‌ها همچنان تحت فشار است، تصریح کرد: دشمن سعی دارد نقشه خاورمیانه را برهم بزند و برای انجام این کار داعش را که یک‌ جریان عجیب در تاریخ بشریت بوده است را به وجود آورد که با شکست داعش از تغییر نقشه خاورمیانه ناامید شد.

وی یکی‌ از مهمترین دلایل تحریم و فشار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دادن دولت‌ها دانست و بیان کرد: وقتی کشور در شدیدترین تحریم‌ها باشد اداره کشور سخت می‌شود لذا دولتمردان بعضا با مشکل مواجه می‌شدند و همین امر سبب می‌شد تا با آمریکا و کشورهای غربی مذاکره کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، آمریکا متوجه شد که این دولت با دولت‌های دیگر فرق دارد، گفت: شعار این دولت ایستادگی در برابر استکبار و عدم ذلت‌پذیری است زیرا شعار امام راحل(ره) این بود که در برابر دشمن باید استقامت کرد به این دلیل دشمن انواع جنگ رسانه‌ای و فتنه را علیه این نظام بار دیگر آغاز کرده است.

عبدالله‌پور با اشاره به اقدام موثر دولت سیزدهم درخصوص جراحی اقتصادی بیان کرد: دولت و نظام جمهوری اسلامی با جراحی اقتصادی ارز قدم بسیار مهمی در راستای حل مشکلات اقتصادی برداشت و تصور همه این بود که معضلات زیادی برای کشور ایجاد شود و حتی تصور می‌کردند قیمت ارز به بیش از ۶۰ هزار تومان برسد ولی بعد از دو ماه کشور به یک ثبات رسید.

وی با تاکید بر اینکه پیوستن جمهوری اسلامی به اتحادیه شانگهای تغییر نگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی بوده است، افزود: دولت در یک سال از عمر خود اقدامات بسیار خوب و تاثیرگذاری را انجام داده که از جمله آن آزاد کردن هفت میلیارد تومان از دارایی های ایران در کره جنوبی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و استکبار جرات مقابله و حمله به جمهوری اسلامی و نفتکش‌های این‌ کشور را ندارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی روزانه و با وجود شرایط تحریم، دو میلیون بشکه نفت می‌فروشد و حتی وقتی ایران قصد فروش نفت به لبنان را داشته است با تهدید رژیم صهیونیستی مواجه شد؛ ولی نفتکش‌های ایران به لبنان رفته و نفت را به آن کشور تحویل داد زیرا در صورت حمله به نفتکش‌های ایرانی، آرامکو مورد حمله واقع می‌شد.

عبدالله‌پور، نقش نفوذی‌ها در ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی را بسیار قابل تامل دانست و گفت: نفودی‌ها همواره با گرا دادن به دشمن برای ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند و حتی مسئله حجاب برای ایجاد فتنه در کشور توسط یک نفوذی به استکبار پیشنهاد شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن برای ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی روی به انواع جنگ‌های ترکیبی آورده است، تصریح کرد: استکبار برای ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی رو به یک جنگ ترکیبی آورده و برای هر نقطه از جمهوری اسلامی برنامه‌ای دقیق را مدون کرده و برای تحقق این کار انواع کشورهای مستکبر، سلطنت طلب‌ها و داعشی‌ها را پای کار آورده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان از تعهد اقلیم کردستان درخصوص خروج گروه‌های تروریستی از منطقه خبر داد و افزود: بعد از حملات نیروی زمینی سپاه به گروهک‌های تروریستی در اقلیم کردستان، این اقلیم متعهد شده تا منطقه را از کل تروریست‌ها پاکسازی کند؛ وگرنه موج جدید حملات نیروی زمینی سپاه علیه گروه‌های تروریستی آغاز می‌شود.

عبدالله‌پور با انتقاد از برخی نمایندگان مجلس درخصوص عدم توجه به ساماندهی فضای مجازی، بیان کرد: عدم کنترل فضای مجازی در کشور به یک معضل تبدیل شده است و حتی رهبری فرمودند اقتصاد و مدیریت بر فضای مجازی باید سر و سامان گیرد؛ در غیر این صورت کشور با مشکل مواجه می‌شود ولی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدامی در این خصوص انجام ندادند.

وی با اشاره به برنامه دشمن برای بهره‌برداری از فضای مجازی جهت ایجاد آشوب در کشور گفت: در فضای ولنگار مجازی علنا و رسما به نوجوانان این مرز و بوم فساد و ساخت انواع سلاح و ایجاد آشوب را آموزش می‌دهند که‌ این امر نشان دهنده برنامه دقیق برای اغتشاش در کشور است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دشمن شناسی باید به سرلوحه امور متولیان فرهنگی و رسانه‌ای مبدل شود، افزود: دشمن در یک جنگ ترکیبی حوادثی را در کشور و استان گیلان به وجود آورد که بسیار خسارت بار بوده است ولی قدرت رسانه‌ای دشمن سبب شده تا جوانان، مردم و نسل جدید در دشمن شناسی دچار مشکل شوند.

عبدالله‌پور ۹۵ درصد لیدرهای اغتشاشات اخیر را در این استان آموزش دیده دانست که از استان‌های دیگر آمده بودند و خاطرنشان کرد: در هفته اخیر مردم خیلی سریع مسیر خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین