کد خبر: ۸۰۰۶۱۱
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷

روایت رسمی از روز‌های ناآرام؛ مسئولان درباره اعتراضات چه گفته‌اند؟

در این گزارش مروری شده بر اظهارنظر مسئولان سیاسی و نظامیدر پی درگذشت مهسا امینی و بروز اعتراضات خیابانی.
روایت رسمی از روز‌های ناآرام؛ مسئولان درباره اعتراضات چه گفته‌اند؟
آفتاب‌‌نیوز :

از ۲۵ شهریور که خبر درگذشت مهسا امینی به صورت رسمی منتشر شد، جامعه که از درگذشت این دختر ایرانی ناراحت بود؛ واکنش‌هایی به این ماجرای تلخ داشت که یک‌سوی آن موضوع گشت‌های ارشاد و سمت دیگر مطالبات زنان و دختران بود؛ اعتراض‌هایی که خیلی زود به کف خیابان‌ها کشیده شد و شهر‌های مختلف طی ۲۵ روز اخیر صحنه اعتراضات، درگیری‌ها و ناآرامی‌های مختلفی بوده است. طی این مدت و به‌عبارت دیگر از زمانی که خبر رسمی درگذشت مهسا امینی به گوش مردم رسید، واکنش‌هایی از سوی مقامات بلندپایه کشور، دستگاه‌های امنیتی و سازمان‌های نظامی در قالب اظهارنظر و صدور بیانیه صورت گرفت.

این گزارش روزنامه هم‌همین نگاهی خواهد داشت به مهمترین واکنش‌های صورت‌گرفته از سوی «مجلس یازدهم (رئیس قوه مقننه، کمیسیون شورا‌ها و کمیسیون امنیت ملی)، مجموعه‌های سیاسی–امنیتی دولت (رئیس دولت سیزدهم، وزارت کشور و وزارت اطلاعات) و همچنین سپاه، ارتش، ستاد کل نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع».

محمد باقر قالیباف
رئیس مجلس

۲۹ شهریور: کمیسیون امور داخلی مجلس با حداکثر دقت و موشکافی کامل، تمامی زوایای پرونده درگذشت مهسا امینی را در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاع نمایندگان و مردم شریف ایران برساند.

۲ مهر: در این اتفاقات شاهد هستیم که همه دشمنان انقلاب با تمام اختلافاتی که با یکدیگر دارند، یکپارچه شده‌اند تا با ایران عزیز ما و جمهوری اسلامی مقابله و مبارزه کنند.

۷ مهر: مردم حق دارند اعتراض کنند و مسئولان مکلفند این اعتراضات را شنیده و در مقابل آن پاسخ دهند.

۱۲ مهر: بیانات حکیمانه روز گذشته رهبر انقلاب در مراسم پایان دوره دانشجویان افسری بار دیگر مرزبندی میان مردم و آشوبگران را مشخص کرد.

محمد صالح جوکار
رئیس کمیسیون شورا‌ها

۲۶ شهریور: حادثه ناگوار مرگ مهسا امینی را به صورت میدانی بررسی خواهیم کرد.

۲۸ شهریور: جلسه اولیه کمیته بررسی مرگ مهسا امینی برگزار و قرار شد گزارش‌ها به صورت مستند ارائه شود.

۳۰ شهریور: آنچه که از اظهارات رسمی کارشناسان و متخصصین پزشکی‌قانونی و معاینه جسد به‌دست می‌آید این است که هیچ‌گونه آزار ضرب و شتم و تروما یا شکستگی در نقاط مختلف بدن وجود ندارد، هر زمان نتایج آزمایش‌های شیمیایی و پاتولوژی به دست ما برسد، نتیجه قطعی اعلام خواهد شد.

۳۱ شهریور: در راستای بررسی حادثه تلخ فوت خانم امینی گزارشاتی را از دستگاه‌ها دریافت کردیم و تقریبا اسناد ما در این زمینه کامل است؛ تنها نکته باقی‌مانده که خلاء آن احساس می‌شود، نتیجه کامل و رسمی پزشکی‌قانونی است.

جلال رشیدی کوچی
عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس

۳۰ شهریور: براساس بررسی‌های انجام‌شده، او مورد هیچ ضرب‌وشتمی قرار نگرفته است، همچنین مهسا امینی یک غده در سر داشته که بعد از عمل، دچار بیماری دیابت بی‌مزه شده و برای درمان آن، دارو مصرف می‌کرده که این دارو خون را رقیق کرده و یکی از دلایلی که از گوش او خون آمده، به همین علت بوده است. ثانیه به ثانیه این ویدیو را از زوایای مختلف دوبار نگاه کردم. هیچ‌گونه تقطیعی نشده است. اینکه به خانواده ایشان کامل نشان داده نشده را خود نیروی انتظامی باید پاسخ دهد.

محمدحسن آصفری
نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها

۵ مهر: وقتی اعتراضات و تجمعات تبدیل به آشوب و ناامنی می‌شود، وظیفه دستگاه‌های انتظامی است که با آنان برخورد شود. نمی‌شود که به آن‌ها اجازه داد تا اموال عمومی را تخریب کرده یا افرادی را مجروح یا بکشند. باید با آن‌ها برخورد کرد.

۱۹ مهر: باید زیرساخت‌های لازم را برای اینکه از سوءاستفاده افراد آشوبگر جلوگیری شود و نتوانند از این فضا سوءاستفاده کنند، فراهم کرد. برای مثال ناآرامی‌های روز شنبه (۱۶ مهر) اینطور که من شنیدم به واسطه پنج میلیون پیامکی بود که برای بعضی از افراد فرستاده شده بود.

علی حدادی

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها

۷ مهر: موضوع پرونده مهسا امینی مورد بررسی قرار گرفت و ادامه دارد. اما آن چیزی که تا به امروز بوده است طبق بررسی ما هیچ مساله خاصی که مرتبط با نیروی انتظامی باشد، ضرب‌وجرحی شده باشد یا بحثی بوده باشد، نیست و نیروی انتظامی رعایت قانون را داشته است.

۱۵ مهر: نظام استکبار جهانی و سران کشور‌های غربی تلاش کردند تا در این شرایط کشور را ناآرام کنند. درحالی‌که حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارند و اگر راست می‌گویند باید به میزان رعایت حقوق بشر در کشور خود رسیدگی کنند.

وحید جلال‌زاده
رئیس کمیسیون امنیت ملی

۳ مهر: جان مهسا امینی درست مثل جان مامور نیروی انتظامی و نیروی بسیجی که به شهادت رسیده، برای ما عزیز است، اما جنس اتفاقاتی که در خیابان‌ها می‌افتد از جنس مطالبه‌گری نیست.

جلیل رحیمی جهان‌آباد
عضو کمیسیون امنیت ملی

۲۴ شهریور: مهمان عزیز سنندجی زنده بمان. مرگ سهم تو نیست، حق ما مسئولانی است که این‌گونه ارشاد و هدایت را می‌بینیم و ساکتیم! پاشو دختر ایران، ظلم ابدی نیست.

۲۵ شهریور: موضوع مهسا امینی و حادثه رخ‌داده را باید مجلس به دقت مورد بررسی و هرگونه تخلف، قصور یا جنایت احتمالی را با قطعیت پیگیری نماید. اگر حقوق مردم از سوی نمایندگان ملت مورد حمایت قرار نگیرد چه کسی باید پیگیر این حادثه تلخ باشد؟ امنیت جانی مردم مقدم بر هر ارشادی است.

۹ مهر: از مردم این توقع می‌رود بین اغتشاش و اقدامات ضدامنیتی معاندان، سلطنت‌طلب‌ها، تجزیه‌طلب‌ها و منافقین که هزار و یک دشمنی با ایران دارند خودشان را تفکیک نمایند و ابزار این گروهک‌ها نشوند.

شهریار حیدری

عضو کمیسیون امنیت ملی

۱ مهر: پلیس ابزار امر به معروف و نهی از منکر نیست، پلیس دستگاهی است برای تامین امنیت عمومی و در مواردی با ابزاری که دارد کنترل وضعیت را انجام می‌دهد، اما در حال حاضر هم امر به معروف کننده است هم برخوردکننده، امر به معروف‌شان همان تنش، برخورد و درگیری است.

۱۹ مهر: افراد باید تفکیک شوند، یک عده به وضعیت اقتصادی معترض هستند بیش از ۹۰ درصد کسانی که به خیابان آمدند نه مخالف نظام هستند نه انقلاب.

محمود عباس‌زاده‌مشکینی
عضو کمیسیون امنیت ملی

۶ مهر: اعتراضات مدنی باید در مسیر خودش هدایت شود. البته اعتراض یعنی نقد و نقد هم باید مبانی داشته باشد. از سوی دیگر ما هم باید بین این‌ها تفکیک ایجاد کنیم و با هر بخش متناسب با ویژگی‌های آن بخش رفتار کنیم، مهم این است بعد از مدیریت صحنه بنشینیم عالمانه بررسی کنیم و ببینیم منشا مشکلات کشور کجاست؟

ابراهیم رضایی
عضو کمیسیون امنیت ملی

۱۰ مهر: ضمن قدردانی از نیرو‌های امنیتی، انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خواستار برخورد با صحنه‌گردانان و عوامل اصلی این آشوب‌ها و اغتشاشات در داخل و خارج کشور هستیم.

شیوا قاسمی‌پور
عضو فراکسیون زنان

۴ مهر: مسئولان کشور می‌توانستند خیلی بهتر از این در مساله رفتار کرده و با سخنان و حضور خود خیلی راحت‌تر این مساله را پیگیری کرده و قبل از اینکه دل‌ها و احساسات مردم از برخی سخنان و حرکات‌شان جریحه‌دار شود، در کنار خانواده داغ‌دیده و مردم حضور پیدا کنند.

محمدرضا مبلغی
رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر

۲۶ شهریور: لازم است در شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر تجدیدنظر شود.

سمیه رفیعی
عضو فراکسیون زنان

۲۷ شهریور: قصور فردی نباید به پای انقلاب و نظام گذاشته شود.

سید نظام‌الدین موسوی
سخنگوی هیات رئیسه

۱۰ مهر: برخی گروه‌های سازمان‌یافته با آمادگی قبلی فوت خانم امینی را بهانه‌ای برای آشوب و اغتشاشاتی در کشور قرار دادند.

ابراهیم رئیسی
رئیس دولت

۲۷ شهریور (تماس با خانواده امینی) احساس من در این حادثه، مانند از دست دادن یکی از عزیزانم است.

۱۰ مهر: دشمن از تلاش‌های صورت‌گرفته برای رفع نیاز‌های اساسی و حرکت کشور در مسیر پیشرفت آن هم بدون هیچ‌گونه عقب‌نشینی از اصول عصبانی بوده و در صدد وارد کردن ضربه به کشور است.

۱۴ مهر: هیچ شخصی مجاز به شکستن حرمت این فضای مقدس نیست و همه از مسئولان تا اساتید و دانشجویان مکلفند برای حفظ تقدس و حرمت این محیط تلاش کنند. نباید اجازه داد قداست علمی و اخلاقی و اعتبار و خوش‌نامی جامعه نخبگی این دانشگاه با برخی رفتار‌های تحمیلی از بیرون دانشگاه مخدوش شود.

وزارت کشور

۲ مهر (بیانیه): با وجود باور به حق برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز، از آنجا که بنا بر قرائن موجود سوءاستفاده معاندان و قانون‌شکنان از هرگونه تجمع در شرایط فعلی قطعی بوده است؛ وزارت کشور در راستای ایفای رسالت خود مبنی بر پیشگیری از حوادث منتهی به نقض حقوق شهروندان، با برگزاری تجمعات خیابانی موافق نبوده است.

احمد وحیدی
وزیر کشور

۲۵ شهریور: علت فوت مهسا امینی به محض مشخص شدن علت به اطلاع مردم خواهد رسید.

۱۲ مهر: با وجود تلاش‌های معاندانه گروه‌های تروریستی و جریان نفاق برای ضربه زدن به پیشرفت کشور، در عمل مثل همیشه سیلی محکمی دریافت کردند و ریشه‌های انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری مستحکم شده است.

عبدالله مرادی
مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور

۲۸ شهریور: هیچ درخواست تجمعی تا این لحظه به کمیسیون ماده ۱۰ واصل نشده است.

سید مجید میراحمدی
معاون امنیتی- نظامی وزارت کشور

۱۸ مهر: این سوال مطرح است که آیا درگذشت امینی اقدام از قبل طراحی شده بود یا نه؟ ما به نتیجه نرسیدیم که فوت امینی رمز شروع عملیات باشد.

وزارت اطلاعات

۱ مهر (بیانیه): با توجه به بهره‌برداری جریانات ضدانقلاب در حوادث اخیر، هرگونه حضور و همراهی در تجمعات غیرقانونی طبق قانون مجازات اسلامی، تعقیب قضایی در پی دارد.

۸ مهر (بیانیه): در روز‌های عبرت‌آموز گذشته که فعالیت لایه‌های پنهان فتنه‌گر تشدید شده بود، به همان نسبت امکان شناسایی عوامل مخرب و تروریست نیز افزایش یافت. از سوی دیگر، به نسبت افزایش فعالیت حامیان بیگانه و سایر سازمان‌دهندگان ترور و تخریب، مزدوران داخلی آن‌ها عنان از کف داده، سر از چاه و چاله‌های استتاری خویش برآوردند و بدین‌سان، امکان شناسایی و بازداشت آن‌ها بیش از پیش فراهم آمد تا مأموریت مهم وزارت اطلاعات در حد بالایی تحقق یابد.

اسماعیل خطیب

وزیر اطلاعات

۱ مهر: سربازان گمنام امام زمان قویاً اطمینان می‌دهند که با هوشمندی و هوشیاری همه‌جانبه، مترصد نقشه و بازی‌سازی‌های ابلهانه دشمنان خبیث و خنثی‌سازی و مهار توطئه‌های شوم آنان خواهد بود؛ و اجمالاً به فتنه‌گران داخلی و خارجی هشدار می‌دهد که هرگز خواب‌های آشفته و شوم آنان علیه ارزش‌های دینی و دستاورد‌های سترگ انقلاب اسلامی تعبیر نخواهد شد.

۱۱ مهر: به حول و قوه الهی این دسیسه نیز همانند دیگر توطئه‌های از پیش طراحی شده با شکستی مفتضحانه روبه‌رو می‌گردد و دگربار رسوایی فتنه‌افکنان را رقم می‌زند.

انسیه خزعلی
معاون امور زنان و خانواده

۲۷ شهریور: با جدیت پیگیر روشن شدن تمامی ابعاد این موضوع هستیم.

مرکز ملی فضای مجازی

۳ مهر (بیانیه): اخیرا گروه آنانیموس مدعی‌شده که برخی از سایت‌های مراکز دولتی از جمله مجلس شورای اسلامی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت نفت و اپراتور همراه اول را مورد حمله سایبری قرار داده است که پس از بررسی‌های کارشناسی به‌عمل‌آمده، به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند، این اخبار صحت نداشته و قویا تکذیب می‌شود.

ستاد کل
نیرو‌های مسلح

۳۰ شهریور (بیانیه): دشمنان نظام اسلامی با دستاویز قرار دادن پرونده هسته‌ای و موضوع امنیت اخلاقی جامعه با استفاده از شیوه‌های تحریم، تهدید، تحریف و ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور به دنبال خدشه وارد کردن به وجهه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هستند و تلاش می‌نمایند دستاورد‌های عظیم اربعین حسینی را از یک‌سو و دیپلماسی موفق ایران در اجلاس شانگ‌های را از سوی دیگر به چالش بکشند.

۱ مهر (بیانیه): به گروهک‌های معاند و ضدانقلاب و عوامل داخلی ضدانقلاب هشدار داده می‌شود که هرگونه تعرض و ناامنی تحمل نخواهد شد و با برهم‌زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد قاطعانه خواهد شد.

محمد باقری
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح

۱۱ مهر: تحرکات عده‌ای از افراد غافل یا وابسته در ایجاد ناامنی، تردیدی در حرکت پرافتخار ملت سربلند ایران در جبهه حق نخواهد داشت.

۱۲ مهر: حوادث اخیر که محصول توطئه و طراحی مثلث شیطانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌رو‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و همچنین پیاده‌نظام‌های فریب‌خورده داخلی آن است، نشان داد که مجموعه انتظامی کشور با هوشمندی، بردباری، دانایی، توانایی و کفایت برخاسته از خاستگاه مردمی و زوال‌ناپذیر خود قادر است به شایستگی نظم، انضباط، امنیت و آرامش اجتماعی کشور را از گزند فتنه‌سازی‌ها و آشوبگری‌های اشرار و تروریست‌های مسلح تجزیه‌طلب و اجیرشده استکبار جهانی صیانت کند.

۱۶ مهر: در روز‌های گذشته دشمنان به واسطه یک بهانه کوچک، توطئه و فتنه بزرگی را علیه انقلاب اسلامی رقم زدند تا مسیر پیشرفت کشور را کند و ناهموار کنند؛ اما ملت بزرگ ایران با درک عمیق و بصیرت نافذ به میدان آمد و پشتیبانی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه‌گران استکباری اعلام کردند.

سپاه پاسداران

۳۱ شهریور (بیانیه): بی‌شک فتنه جاری که انتقام از ایستادگی، پیشرفت، موفقیت و دستاورد‌های راهبردی اخیر نظام و ملت ایران در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه اقتصادی و سیاسی مانند عضویت جمهوری اسلامی در سازمان شانگ‌های و بی‌خاصیت کردن تحریم و جنگ اقتصادی دشمن و سفر الهام‌بخش ریاست محترم‌جمهوری اسلامی به نیویورک و اعلام مواضع قاطع، شفاف، هوشمندانه و غروربرانگیز در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد را با چاشنی رفتار خشن و داعش‌گونه در مواجهه با مردم و نیرو‌های حافظ امنیت جامعه دنبال می‌کند در برخورد با سد بصیرت، بیداری و هوشمندی ملت نتیجه‌ای جز خفت و رسوایی در پی نداشته و شکست عبرت‌آموز دیگری بر فهرست ناکامی‌های جبهه متحد ضدانقلاب و دشمنان ایران اسلامی خواهد افزود.

حسین سلامی
فرمانده سپاه

۱۰ مهر: می‌خواهند با فریب و اغوا جوانان ما را به خیابان‌ها بکشند، این آخرین ترفند دشمن است، ترکیبی از همه آنچه قبلا به کار گرفته‌اند، اما این ترفند آن‌ها نیز شکست خواهد خورد. پیروزی در آگاهی و ایمان است، به جوانان عزیزمان عرض می‌کنیم، وقتی به خیابان می‌آیید، پشت سرتان را نگاه کنید ببینید امتداد مسیری که در آن در حرکت هستید کجاست.

۱۸ مهر: عده قلیلی از جوانان کشور تحت تأثیر القائات دشمن قرار گرفتند و به این جوانان اندک می‌گوییم که دشمن را بشناسید و مهره شطرنج سیاسی دشمن علیه کشور بزرگ ایران نشوید. شما نباید پیاده‌نظام ژنرال‌های سیاسی دشمنان‌مان بشوید. این دشمنان هرگز خیرخواه شما نیستند و آن‌ها را می‌شناسیم؛ این‌ها شیطانند.

علی فدوی
جانشین فرمانده کل سپاه

۱۴ مهر: در همین فتنه اخیر تمام دشمنان و همه خبیث‌های عالم به میدان آمدند تا ایران اسلامی را ناامن کنند و یک جنگ احزاب برای کشور عزیزمان به وجود آورند، اما با هوشیاری مردم همچون گذشته هیچ‌گاه به هدف شوم خود نرسیدند و نخواهند رسید.

محمدرضا نقدی
معاون هماهنگ‌کننده سپاه

۳۰ شهریور: رژیم آمریکا صد‌ها هزار عراقی را کشت، ننگ شکنجه‌گاه‌های گوانتانامو و ابوغریب را بر پیشانی دارد که هزاران نفر در آنجا‌ها کشته یا ناقص شدند و فیلم این جنایات هم توسط معترضان ارتش خودشان منتشر شد. همه دنیا دیدند، اما در قبال این همه جنایت فجیع، آخ هم نگفتند، حالا دلسوز مرگ اتفاقی یک خانم شده است، آمریکا که با بمباران بیمارستان قندوز در افغانستان صد‌ها بیمار و پزشک و زن در حال زایمان و کودک تازه متولدشده را کشت و به خاک و خون کشید، حالا برای مرگ اتفاقی یک نفر اشک می‌ریزد.

۸ مهر: واقعیت این است که آشوب‌هایی که در سال‌های مختلف به راه افتاده نه هدفش آزادی مطبوعات بوده نه مخالفت با تقلب در انتخابات، نه کاهش قیمت بنزین و نه اعتراض به مرگ یک خانم بلکه موضوع براندازی است یا انعکاس تصویری سیاه از ایران به جهان برای منصرف کردن ملت‌ها از پیروی راه این انقلاب اسلامی ایران.

۱۹ مهر: دشمن دیگر مکتبی ندارد که با آن کشور را تهدید کند، به همین دلیل به اراذل و اوباش پول می‌دهد تا آتش‌بازی کنند.

عبدالله حاجی‌صادقی
نماینده، ولی فقیه در سپاه

۱۱ مهر: تلخی حوادث اخیر که اقشار را درگیر کرده حاصل نوعی جنگ نیابتی است. دشمنان با کمک بخش خاصی از جامعه ما در حال عملی کردن توطئه‌ها هستند، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین خنثی‌کننده این خدعه‌ها است.

ارتش
۱ مهر (بیانیه): امروز دشمنان نظام اسلامی که در عرصه‌های مختلف دشمنی با نظام اسلامی، ناکام مانده‌اند، به هر بهانه‌ای و با هر حربه‌ای برای سلب آسایش و آرامش مردم و ایجاد ناامنی و آشوب بهره می‌گیرند.

عباس محمدحسنی
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش

۴ مهر: ائمه ما تا آخر پای آرمان‌های خودشان ایستادند و ما هم به پیروی از آن‌ها تا آخر ایستاده‌ایم. جمهوری اسلامی ایران مانند کوه دماوند است، زمستان‌ها، بوران‌ها، طوفان‌ها و حوادث می‌آیند و می‌روند، ولی آنچه سرجای خود محکم ایستاده، کوه دماوند یعنی جمهوری اسلامی ایران است.

۱۷ مهر: همه عصر‌ها فتنه داشته، دارند و خواهند داشت، اما جنس فتنه‌های آخرالزمان متفاوت است و تنها کسانی در امان خواهند بود و فتنه‌گیر نمی‌شوند که دست‌شان در دست حضرت، ولی عصر (عج) باشد. در حوادث اخیر عده‌ای فتنه‌گیر شدند؛ اگرچه تعداد آن‌ها قلیل است و ما هم دوست نداریم هموطنان‌مان گرفتار شوند، اما آن‌ها چرا گرفتار شدند؟

وزارت دفاع

۱ مهر (بیانیه): ضمن ابراز تأسف عمیق از حوادث پیش‌آمده و تسلیت به همه خانواده‌های داغدار اتفاقات روز‌های اخیر، اقدامات هتاکان حرمت ساحت مقدس و نورانی قرآن مجید، پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص)، مساجد کشور، حجاب بانوان محترم میهن اسلامی و وارد کردن خسارت به اماکن و اموال عمومی و خصوصی محکوم است و از صبر، متانت و آرامش ملت وفادار، بصیر، نجیب و علاقه‌مند به اسلام و ایران به جهت هوشیاری، رفتار خردمندانه، مراقبت و حفظ فاصله از فتنه‌گران و برهم‌زنندگان امنیت در کشور تشکر می‌کنیم.

غلامرضا جلالی
رئیس سازمان پدافند غیرعامل

۲ مهر: حجم و گستره خشونتی که از سوی اغتشاش‌گران طی روز‌های گذشته علنی شده است کامل نشان می‌دهد که خط نفاق و تجزیه‌طلب‌ها صرفا حوادث اخیر را تبدیل به یک بهانه برای تخریب و تضعیف نظام کرده‌اند.

۱۴ مهر: اکنون و پس از گذشت چند هفته از آغاز دسیسه‌ها برای ناامنی در کشور به وضوح مشخص شده است که مساله حجاب صرفا یک بهانه برای ایجاد آشوب و اغتشاش و پیگیری طرح همیشه ناکام براندازی نظام از سوی منافقین و معاندین بوده است؛ به‌راستی که این جریان چه زود لوای اعتراضی خود را رها و زشتی و خشونت را عریان کرد و نشان داد که نه‌تن‌ها مدافع حقوق زنان نیست، بلکه به دنبال برهم زدن امنیت حضور زنان در فضای عمومی کشور است.

یحیی صفوی
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا

۱۸ مهر: روایتی که از ناآرامی‌های اخیر در فضای مجازی به‌خصوص اینستاگرام برساخته شده با واقعیات میدانی کشور کاملا متفاوت است و ایرانی که مردم در آن زندگی می‌کنند با ایرانی که در صفحات رسانه‌های معاند در فضای مجازی به نمایش درمی‌آید کاملاً متفاوت است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین