کد خبر: ۸۰۱۸۰۰
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
اعتراضات دانش آموزان یک مدرسه در تهران

روایتی از اعتراض در یک مدرسه دخترانه در تهران و بدحالی چند دانش‌آموز بعد از حضور ماموران

پدر یکی از دانش‌آموزان: برخورد تندی از سوی ماموران با دانش‌آموزان انجام نگرفت، اما حضور آن‌ها در مدرسه رعب و وحشت ایجاد کرد/ نمی‌دانم معلمی که با ماموران تماس گرفته و درخواست کمک کرده با چه عقلی این کار را کرده/ روابط عمومی آموزش و پرورش: اعتراضاتی در این مدرسه صورت گرفت، اما ورود ماموران به مدرسه صحت ندارد.
روایتی از اعتراض در یک مدرسه دخترانه در تهران و بدحالی چند دانش‌آموز بعد از حضور ماموران
آفتاب‌‌نیوز :

در حالی که پدر یک دختر دانش‌آموز می‌گوید ماموران در پی اعتراض تعدادی از دانش‌آموزان وارد مدرسه شدند، روابط عمومی آموزش و پرورش ورود مامور به مدرسه را تکذیب می‌کند.

در حالی که در روزهای اخیر گاه شنیده می‌شود برخی دانش‌آموزان در مدارس نیز گلایه‌هایی را مطرح می‌کنند، این بار خبرهایی از متشنج شدن جو در یکی از مدارس منطقه دو تهران منتشر شد.

پدر یکی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در منطقه دو تهران گفت: مدرسه [...] یکی از مدارس هیات امنایی دخترانه است که در مقطع دبیرستان دانش‌آموز دارد. دیروز چند دانش‌آموز مقنعه خود را درآوردند و شعار دادند. آن‌طور که دخترم برای ما گفت تعداد دانش‌آموزانی که شعار دادند زیاد نبود، اما یکی از معلمان پرورشی با [یکی از نهادها] تماس گرفت و درخواست کرد آنها در مدرسه حاضر شوند. دانش‌آموزان نیز ترسیدند و به داخل دستشویی فرار کردند. معلم دانش‌آموزان را از دستشویی بیرون کشیده و حرف‌های زشتی به آنها زده است. بعد هم ماموران خانم که لباس نظامی داشتند، کیف بچه‌ها را بازرسی کردند. البته برخورد تندی از سوی ماموران با دانش‌آموزان انجام نگرفت، اما حضور آنها در مدرسه رعب و وحشت ایجاد کرد و بعد از بازرسی سه تن از دانش‌آموزان حال‌شان بد شد و با آمبولانس به مراکز درمانی برده شدند.

پدر این دانش‌آموز ادامه داد: بچه‌ها به شدت ترسیده بودند و همین هم منجر به شکایت والدین شده است. من نمی‌دانم معلمی که با ماموران [یکی از نهادها] تماس گرفته و درخواست کمک کرده با چه عقلی این کار را کرده است! نیروی نظامی کشور را باید تقویت کرد نه اینکه باعث شد دانش‌آموزان و بچه‌ها بترسند.

او گفت: اولیای تعدادی از دانش‌آموزان امروز اجازه ندادند بچه‌هایشان به مدرسه بروند. از یک کلاس ۲۵ نفره ۱۰ نفر سر کلاس نبودند. وقتی حضور نیروی نظامی در دانشگاه ممنوع است چطور آنها را به دبیرستان دخترانه می‌کشانند! اینها کودک هستند و باید مثل کودک با آنها برخورد شود. چنین معلمی چهره نیروی نظامی کشور را مخدوش می‌کند.

پاسخ آموزش و پرورش

تلاش خبرنگار ما برای گفت‌وگو با مدیر مدرسه [...] به جایی نرسید و گفته شد مدیر در مدرسه حضور ندارد. یکی از کارکنان مدرسه در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما که حوادث روز گذشته چرا اتفاق افتاد، گفت: نادانی کردند.

او در پاسخ به این پرسش که نادانی از طرف دانش‌آموزان بود یا معلم گفت: دانش‌آموز نادانی کرد. اتفاق در حد سه ثانیه هم طول نکشید.

این فرد همچنین در پاسخ به این سوال که اگر اتفاق در حد سه ثانیه نبوده چرا سه نفر بدحال و به بیمارستان منتقل شدند، گفت: آنها از قبل حال‌شان بد بود.

روابط عمومی آموزش و پرورش نیز بعد از پیگیری موضوع گفت: اعتراضاتی در این مدرسه صورت گرفت، اما ورود ماموران به این مدرسه صحت ندارد. یک دانش‌آموز که دچار سابقه حمله پنیک بود دوباره دچار حمله پنیک شد و سه نفر از دوستان او نیز تحت تاثیر مشکل همکلاسی‌شان قرار گرفتند و نیروهای اورژانس هم برای رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزی که دچار حمله پنیک شده بود، در مدرسه حاضر شده و به دانش‌آموزان دیگر نیز که دچار افت فشار شده بودند، رسیدگی کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
32
65
وقتی از کودکان به عنوان سرباز کودک استفاده میشه و بچه ای که هنوز به سن رای دادن نرسیده تحریک به شرکت در مسائل سیاسی می کنن تهش میشه همین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
100
22
شعار میدن بچه نیستن ده ساعت روشون تو اینترنشنال مانور میدن . اینجا که میرسه بچن.
ناشناس
|
Sweden
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
6
113
کسی رو سگ گاز نگرفت؟
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
11
79
آخه چرا توی این وضعیت بچه هارو میفرستید مدرسه؟!!
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
7
101
مسلما مسؤلین درست میگن و این پدر و مادرها باید خوشحال باشن که دختراشون رو براشون خودکشی نکردند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
9
107
ماشاالله به این اقتدار. خدا قوت.
دیگه کار تون رسیده به ...به بچه مدرسه‌ایی‌ها. خیلی مردین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۶
5
82
آقا همه از قبل مشکل داشتند مسئ.لین چیکار باید بکنند
میشه باور کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این دیگه چه حرفی هر کی میرسه میزنه
بابا برای یه بار هم شده واقعیت رو قبول کنین و بگین
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین