کد خبر: ۸۰۲۱۱۰
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸

حضور وزرای آموزش و پرورش و دادگستری در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای آموزش و پرورش و دادگستری در جلسه این کمیسیون خبر داد.
حضور وزرای آموزش و پرورش و دادگستری در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس
آفتاب‌‌نیوز :

احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره جزئیات جلسه امروز این کمیسیون پرداخت و گفت: در نشست امروز وزرای آموزش و پرورش و دادگستری به همراه معاونانشان مهمان کمیسیون فرهنگی بودند؛ در این جلسه حسین رحیمی وزیر دادگستری به همکاری بین دستگاه‌ها به ویژه مجلس و دولت تاکید کرد و همچنین پیش بینی یک معاونت دادگستری در استان‌ها نیز پیشنهاد شد.

وی افزود: در ادامه نشست گزارشی در مورد ساز و کارهای کنترل بازار، با توجه به مشکلاتی که امروز در بحث ارتقاء نظام حکمرانی در سازمان تعزیرات کشور وجود دارد، ارائه شد. همچنین گزارش جامعی درباره اصلاح حکمرانی سازمان تعزیرات برای اثربخشی برنامه کنترل بازار و برخورد با متخلفان قرائت شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: در این جلسه در راستای کمک به پرداخت دیه افراد بدهکار در حوزه بیت المال و شاخص‌های مراکز تربیتی و ارتقاء آنها بحث و گفت‌وگوهایی صورت گرفت و با توجه به گزارشات ارائه شده حدود ۱۲۰۰ نفر از محکومان به دیه در سال گذشته مورد حمایت دولت قرار گرفتند. در این جلسه همچنین دغدغه‌های اعضای کمیسیون فرهنگی عنوان و مقرر شد تعاملات دولت، مجلس و قوه قضاییه بیشتر از گذشته باشد.

راستینه گفت: در ادامه نشست امروز یوسف نوری در کمیسیون فرهنگی حضور پیدا کرد و در راستای تاثیرات آموزش فضای مجازی و آسیب‌هایی که به دنبال داشته، نکاتی را مطرح کردند. در این جلسه نمایندگان پیشنهاداتی از قبیل تحول در نظام آموزش و پرورش، ارتقای زیست بوم دانش آموزان و فرهنگ سازمانی در ۳ سطح دانش آموزان، فرهنگیان و نیروهای اداری ارائه کردند.

وی افزود: ضرورت تمرکز در حوزه «پرورشی» آمورش و پرورش از جمله موضوعات مهمی بود که در این جلسه مورد توجه قرار گرفت، با توجه به اینکه حوزه پرورشی بخش مغفول مانده آموزش و پرورش است نمایندگان به آن تاکید ویژه‌ای داشتند؛ بخش پرورشی به عنوان نقطه مرکزی کار تحولی آموزش و پرورش است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: تمرکز بر ارتقای دانش و سواد رسانه‌ای در حوزه دانش آموزی، مورد تاکید نمایندگان در این جلسه بود و همچنین بر افزایش بستر نشاط اجتماعی و فعالیت‌های ورزشی که خوشبختانه رویکرد وزارت آموزش و پرورش در ماه‌های اخیر بوده، تاکید شد. همچنین گزارشاتی از اقدامات وزیر آموزش و پرورش در مورد المپیادهای ورزشی، توسعه فعالیت‌های نشاط‌ آور اجتماعی در این جلسه ارائه شد و براساس همین گزارش ۱۴۰ هزار نفر از معلمان فعالیت هایی در حوزه فرهنگی و ورزشی در طول ۶ الی ۷ ماه گذشته داشتند که این اتفاق بازخورد خوبی در فضای آموزش و پرورش داشته است.

راستینه در پایان با اشاره به صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش در جلسه کمیسیون فرهنگی اظهار کرد: در این نشست مقرر شد، دانشگاه فرهنگیان تنها مرجع تقویت معلم برای نسل آینده کشور باشد؛ بنابراین برای جبران کمبود نیرو باید روی تمام ظرفیت‌های این دانشگاه برنامه ریزی شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین